Euroopa kõrgeim elamu seisab pooltühjalt. (Vida Press)

Ida-Hispaanias asuvat Beridormi tuntakse puhkusepaigana, mis tõmbab ligi eriti noori pidutsejaid.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?

Ida-Hispaanias asuvat Beridormi tuntakse puhkusepaigana, mis tõmbab ligi eriti noori pidutsejaid.

Läbulinna mainest vabanemiseks plaanisid linnaisad Poniente ranna lähistele Euroopa kõrgeima elumaja InTempo , millest pidi tulema muutuse sümbol. Kuid ajalehe Independent teatel sümboliseerib kõrgmaja hoopis läbikukkumist. Ehitus algas 2005, kuid varsti ilmnesid probleemid.

47korruselises ja 200 meetri kõrguses majas pidi algselt olema 20 korrust. Kui valmis oli 23 korrust, selgus, et arhitektid on unustanud juurdeehitusele lifti projekteerida! Ripa-räpa ümberkorraldustele järgnes veelgi hullem tagasilöök: lift kukkus alla ja 13 ehitajat sai vigastada.

Kiirabi ei pääsenud majale ligi, sest raha kokkuhoiu nimel polnud korralikku sissesõiduteed. 2014 sai M-kujuline maja viimaks valmis ja on nüüd müügis, sest selle arendajafirma suleti. El Paisi teatel on 269 korterist müüdud veidi üle kolmandiku.

Jaga artiklit

4 kommentaari

?
???  /   10:47, 17. märts 2017
Unustasid kõrghoonesse lifti projekteerida? Nii uimaste arhitektide majja küll ei julge elama asuda. Mine tea, kas tal korralikku vundamentigi all on - kukub veel ümber äkki.
Eriti äratab kahtlust seik, et algselt oli too projekteritud 20 korruselisena, kuid valmis vorbiti lausa 47 korrust. Järeldan, et nii vundament kui alumised kandekonstruktsioonid ei ole projekteeritud sellisid raskusi ning pingeid taluma.
T
täielik raiskamine  /   09:31, 17. märts 2017
Kui seisab tühjalt, siis majutage pagulasi! Maja hakkab kasumit teenima ja aumõrvatud saavad akendest kauem lennata. Kõigil kasud sees.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis