Eesti uudised

Õiguskantsler: alkoholiaktsiiside hüppeline kasv pole seaduspärane

Marvel Riik, 16. märts 2017 17:08

51 KOMMENTAARI

k
küsija/ 18. märts 2017 17:53
Huvitav, kui refi valitsus tõstis üleöö käibemaksu , see pid. Nüüd on 8aastat ajutine!; siis ei olnud ühtegi seadusekitsjat platsis,neelati alla . Kui eelmine valitsus võttis vastu kobarseaduse, nõustas pr. Madise vist Ilvest ja ei märgaanudki seda, nüüd on ta, kas ISIKLIKEST või poliitrilistest sümpaatiatest lähtudes õige hoolsaks muurtunud. SEE 1/" % sotsiaalmaksu, millest tehti suur number, oli ettevõtjatewe ENDI sõnul mõttetu, nüüd Madise räägib äriplaanidest ja õigustaud ootustest. Piinlik vaadata, kuidas inimene justkui tegeleb asjaga...
t
tädi Maali/ 18. märts 2017 17:41
Lootsin nii väga, et õiguskantsler tegutseb Õiguse, mitte praeguse opositsiooni huvides...
k
Kes see/ 17. märts 2017 23:51
m
mõelge natuke/ 17. märts 2017 21:04
nõukaajal suutis madalapalgaline osta õlut päevapalgast 20 pudelit.Praegu suudab madalapalgaline osta 40 pudelit päevas.Viina suudab osta madalapalgaline 8 pudelit päevas.Nõukaajal oli madalapalgalisel võimalus osta 1pudel viina päevas.Siis toimus selline nähtus nagu klappimine.Isegi üks Ivo Linna laul oli "Rublane ring".Tänapäeval võiks viina hinna tõsta vabalt 40 euri pudel,nagu oleks see nõukaajal.See ei takistanud joomist.Joodi ikkagi,ning osteti takso ja kõrtsiviina ,mis oli mitu korda kallim.Nii,et odavam viin võiks eestis maksta vabalt 40 euri.Kusjuures sellise kõrge viinahinna juures ei aetud samagonni.Seda hakati ajama perestroika ajal,kui pätid tulid võimule ja igasugused karistusedpättide suhtes kaotati!
i
irw/ 17. märts 2017 13:44
põhiseadusele on juba ammu de facto vesi peale tõmmatud
m
miks/ 17. märts 2017 12:37
selle tõusu ümber nii palju kära.las ta tõuseb.kes elles kaotab,ongi hea mõni pudel jääb joomata.kisa peaks tõstma eluliselt vajalikumates asjades,toiduainete hinnatõus,kütuse hinnatõus.ravimite hinnatõus.need on esmatarbekaubad.see alkoholi aktsiisi ümber käiv trall on ainult alkoholitootjate sigavingumine.aga noh ,kes maksab,see tellib ka muusika.
V
/ / 17. märts 2017 12:06
Viinapudel maksab 6€. Kallis. Kui lisada 10%, siis pean maksma 6.60€. Mis nüüd minuga juhtub? Kümnes pudel jääb ostmata. Ongi vaja teha üks päevake vabaks päevaks, et aju areneks.
r
rehepapp/ 17. märts 2017 12:02
Tundub, et inimene plaanib poliitikasse minna. Kurb, et selleks peab siis kohe blondiiniks muutuma. Kaotus Riigikohtus tähendaks sellele preilile krahhi!!!!
k
kui tahad/ 17. märts 2017 12:21
poliitikasse minna, siis tuleks ju poliitikuid kiita, mitte nende vastu võidelda.

t
Tõnu Anton/ 17. märts 2017 09:49
Ma kipun arvama, et see on selle proua esimene tõsisem ämber. Kui riigikohus peaks tema tahtmise tagasi lükkama, siis tõuseb üles kohe ka küsimus tema kompetentsusest. Tõsiste põhiseaduslike probleemide ( e-valimised; pensionifondid, rahva kui kõrgeima võimu kandja võimetus võimu tegemistesse sekkuda, võimu kaaperdamine rahvalt Toompeal istujate poolt jne) lahendamise asemel toimub asendustegevus.
Kus oli õiguskamtsler siis, kui selliseid tähtajalisi lubadusi eelmised valitsused välja andsid? Kas siis ei olnud selge. et sellised seadused välistavad riigi jooksva paindliku juhtimise? Kus oli õiguskantsler siis, kui tõsteti käibemaks 20%-le ja lubadus oli, et see on ajutiselt kuni majanduslanguse peatumiseni? Miks ei protesti õiguskantsler seda riigikogu otsust nüüd, kui kogu rahva ootusi käibemaks pärast majanduslanguse lõppu endisele tasemele lasta on räigelt petetud? Ka nüüd siis võib iga valitsus blokeerida seadusandlikult järgmiste valitsuste võimalused riiki juhtida, määrates seadusandlikult ja tähtajaliselt pikalt ette riigi maksupoliitika, majanduspoliitika ja valitsemispoliitika?Selline võimalus demokraatias on kõll teoreetiliselt olemas, kuid selliste asjade otsustamise õigus on ainult riigi kõrgeima võimu kandjal ehk siis rahval.
Et õiguskantsler hakkab riigi ja rahva ees seisvate tõsiste õiguslike probleemide esiletõstmise asemel viinavabrikantide ja kõrtsmike eestkõnelejaks, seda poleks küll kuidagi osanud karta.
Aga pole midagi uut siin maailmas. Juba vanas Roomas öeldi, et kui tahad näha, kes inimene tõeliselt on, anna talle võim.
õ
õiguskantsler on marionett/ 17. märts 2017 08:51
Ega valitsust tema arvamus koti. Milleks üldse sellisel juhul nn õiguskantslerit üleval pidada?
t
to .... marionett/ 17. märts 2017 11:02
See inimene ei sobi õiguskantsleriks.
s
sobib/ 17. märts 2017 12:22
vaid see, kes valitsusele kaasa kiidab?
ä
ätt./ 17. märts 2017 08:50
Kui olid refid.võimul siis nagu seda õiguskantsleri institutsiooni ei olnudki märgata.Nüüd on kõik mida ette võetakse kuradist ! Ka endine õiguskantsler Teder on järsku väga aktiivseks muutunud või on see tingitud eelnenud haigusest?
n
n/ 17. märts 2017 08:25
teie kaitsaid on vaja toita,aga oma rahvas võib nälga surra,idiootit.
p
PS/ 17. märts 2017 07:01
Riigi sõnamurdlik käitumine on Riigikohtus teemaks olnud.
3-2-1-42-08 p13 võib lugeda küll majanduskäibe suurendamisest kuid jutt ei ole mitte majanduskäibest vaid uue seaduse rakendusseaduse § toimest olukorras kus vana seadus ei kehti .
Õiguskantsleri amet on kummaline.
a
Alkohol on meil kättesaadav/ 17. märts 2017 06:23
Mitte,et nüüd kohe peaks hakkama kõikvõimalike makse tõstma aga lihtne statistika ja mälu ütlevad,et sovieedi ajal sai inimene keskmiselt oma päevapalga eest pudeli viina ja nüüd saab umbes kümme pudelit.Tubakaga on see näide enam vähem võrdne,ehk 15 pakki siis ja 15 pakki täna.
t
totule,/ 17. märts 2017 12:24
enne arvuta palgast maha püsikulud ja siis arvuta, mitu pudelit järelejäänud rahast osta jõuad, kui üldse.
k
Ka minul/ 16. märts 2017 22:46
on ÕIGUSPÄRANE OOTUS - aastal 2022 on minu riik viie rikkaima Euroopa riigi hulgas
h
hannes/ 16. märts 2017 21:45
Ärge jooge üldse, see on mürk. Ma olen hetkel põrgupiinades alkoholimürgitusest. Ei tea, kas jään elama.
r
rs/ 16. märts 2017 22:36
kui korda saab siis võta poole vähem!

r
reinbaltic/ 16. märts 2017 20:52
Ja mina soovin enammakstud aktsiisi arvelt ostetud akoholi ja tubaka pealt raha tagasi.umbes üks miljoon öurot ,viivistega on see summa Pluss Lätis käimised.
k
kuule õiguskantsler/ 16. märts 2017 19:34
Äkki suunaks esmalt kogu oma jõu ja teadmised sellele, et:
1.perede ja laste vaesuses elamine väheneks
2.abielulahutus ei tähendaks seda, et isad lahutatakse vägivaldselt ka lastest.
3. sotsiaalabi niigi nappe vahendeid kasutataks vaid vaeste abiks (näiteks rõivase perel pole eesti mõistes mingit käsipikalt ees olukorda, et ta peaks saama sots. abi.)
4.et tööandja poolt alatult vallandatud saaksid samuti töötu abiraha, aga mitte sente töötu toetust. Sõnaga, tuleks kasvatada kodanikku ,mitte lambukesi.
5. trahvid kui rahalised karistused oleks sõltuvuses inimese sissetulekust, et trahv hakkaks täitma oma ülesannet--KASVATADA INIMEST, mitte nagu praegu--- kasvatada lambukesi ja ülbikuid, sõnaga hävitada kogukonna ühtsust.
Tänan tähelepanu eest, aga tühi- tähi jäta seniks kõrvale. Või anna amet mõnele atsakamale üle, kui sa suurt pilti ei suuda hoomata.
m
mille jaoks / 16. märts 2017 21:20
siis tehakse neid seadusi,aga lihtinimesele väänatakse täie rauaga kohtus seadust järgides
e
eva/ 17. märts 2017 01:45
jne,, jne, , võiks oma fookuse suunata olulistele probleemidele, kui a la alkoholiaktsiis, koolide sisekorraeeskirjad... meil on siin riigis KORRUPTSIOON
n
Nevot/ 16. märts 2017 18:18
Mitte kasv, vaid kasvatamine(inimtegevus)!
t
Tiit/ 16. märts 2017 18:46
Millal on moni Eesti valitsus oma jonni läbisurumisel seaduseid arvestanud? Minule ei tule uhtegi juhust meelde. Seaduste peale sulitatakse, need on pööbli jaoks, härrastele seadused ei kehti.
s
soovitus õiguskantslerile/ 16. märts 2017 18:06
Võiks tegeleda tõeliste probleemidega mitte olla alkoholitootjate käpiknukk ja suuvooder
n
njah/ 16. märts 2017 18:18
Öelda, et tõstame makse 3 a pärast, kuid teha seda tegelikult juba homme, ei oe õige. Ettevtjad on investeerinud, teinud oma arvutusi, uuendanud a la tootmisliine jne jne.... MIda sa ise arvaksid, kui kehtestatakse alates 1.aprillist maks, et kõik, kes on õhtulehe veebis kommneteerinud 16.03.2017 peavad maksma 500€ , kes ei maksa, arestitakse isiklik vara ja pannakse vangi. See, kas alkohol on kahjulik v mitte on teine teema. Samamoodi on kahjulik ka autosõit, pontziku söömine, Mcdonalds ja maratonijooks. Kehtestame neile kõikidele maksud või ahkkame inimestele ettekirjutama, kui palju keegi, midagi võib ja ei vi teha. See oleks ju vangariigis elamine. Kui keegi joob palju, siis on see indiviidi probleem ja tuleks tegeleda selle teemaga, mitte kogu ühiskonda käsitleda joodikuna.
k
kurb on sellist jama lugeda/ 16. märts 2017 18:46
miks reformiklähvijad valikuliselt klähvivad? kui tõsteti kõigile kahe nädalase etteteatamisega poole aasta pealt "ajutiselt käibemaks kõigile 2% võrra, siis oli ju kõik OK. Meie pere kannatas selle all palju rohkem kui alkoholi aktsiisi pärast. Kõik ettevõtted pidid oma raamatupidamis-süsteemid, kassasüsteemid ja laosüsteemid ringi tegema.
Kui Ansip ja Ligi üle lõkke hüppasid, siis pärismaalased higistasid töö juures nende luulusid ellu viia. Ja juhuslikult pole 8 aastat hiljem see ajutine veel läbi saanud. Kus siin see õigustatud ootus oli?
t
Tõnu/ 16. märts 2017 19:06
Kus olid õiguskantsler ja "ettevõtjad"-viinavabrikandid siis, kui reformierakonna valitsus sisuliselt üleöö käibemaksu tõstis ning seaduses ette nähtud pensionitõusu tegemata jättis. Kas siis polnud ostjatel (hinnatõus!) või pensionäridel (ostujõu langus hinnatõusu tingimustes) seda õigustatud ootust, millele nüüd rõhutakse?
k
kuule njah/ 16. märts 2017 19:49
1.Kus oli õiguskantsleri näpuvibutus siis, kui võimulolev partei tööandjatega avalikult flirtis( eesi keeles puges, et saaks uuesti võimule), ja neile mistahes jaburaid ja süüdimatuid lubadusi andis.
2. eestis on kogu aeg see põhiprobleem ,et tööjõudu ei jätku. Samas oravapesakond süüdimatult õhutas rahvast jooma ( iga nurga peal alkoholipood, baaride ja pubide vohamine, igasorti inglise ja muude poissmeeste avalik riikimeelitamise kampaania,...) samas ei mingit tagajärgede eest vastutamist.
Kas me sellist eesti tahtsimegi või?
3. seadusandjal on õigus kehtestada riigis elementaarne kord ja kaine eluviis. Samas pole seadusandjal õigust riiki labastada ega alatult valetada rahvale.
Ehket sulle teadmiseks.. praegune valitsuse käitumine on tükk maad rohkem kogukonnast tervikuna hooliv.
t
to njah/ 17. märts 2017 11:12
Kas need alko letid ikka peavad nii täiuslikud olema? Inimese tervislikkusele ei mõtle ükski ettevõte. Eriti see ülikallilt riietatud mustapäine krõnks naine, kes alkotootjaid kaitseb.
n
Nõus/ 16. märts 2017 19:01
Õiguskantsler on oravate ja alkoholitootjate eestkõneleja
s
sina oled/ 17. märts 2017 12:28
siis Läti eestkõneleja, maksuraha läheb Lätti, aga tagajärjed jäävad siia.
n
Naene/ 16. märts 2017 17:52
Aga kütuseaktsiis? Seeläbi tõusevad absoluutselt kõigi muude kaupade hinnad ning see ei huvita kedagi. Leidsid nüüd mure, alkohol...
b
Blondiin/ 16. märts 2017 18:18
l
Lillakas/ 16. märts 2017 20:30
Kütust tõesti ju ei juuda
r
reinbaltic/ 16. märts 2017 20:55
Aga vaat muruniiduk, rimmer ka joovad ,muuturattad ja puha,saag.Mitsamehad tahtava ka palka juure.
A
.../ 17. märts 2017 11:17
Aktsiisitõus ja langus nüüd küll uuest valitsusest ei sõltu.
r
raas/ 16. märts 2017 17:50
Seaduspärane ei ole laste ja osade inimeste vaesusesse surumine...
i
Indrek2/ 16. märts 2017 17:59
No meie valitsuse prioriteet on ikka "pagulased" ja péderastid... oma inimese käekäik härrasid vaevalt huvitab. Sotsiaalhartast ei hakka rääkimagi.
j
Joodikud niigi vaesed/ 16. märts 2017 18:14
Hakkavad vähem jooma ja elavad kauem. Kütuse aktsiisi tõstmine teeb kogu rahva vaesemaks, hoopis sellest Rõivase pärandist peaks loobuma.
e
Ei/ 16. märts 2017 20:55
Siiamaani pole ju joodik joomata jätnud ja ega aktsiisi tõttu tal joomata ka jää.
k
kui hammas/ 17. märts 2017 12:31
verel, siis juuakse ka piduriõli, süütevedelikku ja metanooli, kas see pikendab eluiga?
k
Kaua see punavalitsus röövib rahvast?/ 16. märts 2017 17:25
Loodetavasti on Riigikohus õiguskantseriga samal seisukohal.
e
ee/ 16. märts 2017 17:56
Punavalitsus? See ju reffi valitsuse otsus..
"Mitmel kabinetinõupidamisel arutatud kahjuliku tarbimise senisest kiiremas tempos maksustamise puhul otsustas valitsus 2016. aasta veebruaris tõsta alkoholiaktsiisi viis protsenti, lisaks kehtivale kümnele protsendile. Tubakaaktsiisi puhul oli otsus tõsta aktsiisi 3 protsenti aastatel 2016-2018, lisaks praegu kehtivale 5-le protsendile. Samuti tõuseb alkoholi- ja tubakaaktsiis aastatel 2019 ja 2020 10-ne protsendi ulatuses. Valitsus soovib nende muudatustega vähenda kahjulikku tarbimist ning muuhulgas parandada eelarve tasakaalu."
m
Mõhk jaTölpa/ 16. märts 2017 18:06
Punavalitsus keeras sellele veel oma koefitsendi otsa.
k
Kaua see punavalitsus röövib rahvast? / 17:25, 16. märts 2017 -le/ 16. märts 2017 18:29
Kui kõrgelt oled kukkunud? See Madise on reffide valik. Ilves pani selle Madise paika. Madisel ei ole mitte midagi seaduspärane ja ta ise ei ole ka. Selle asemel, et tegeleda alkoholiga, võiks Madise alustada oma töökohustuste täitmist, mille nimel ta seal pukis istub. Põhiseaduslikkuse järelevalve! Madise tuleb minema saata, sest ta on ka enda büroosse korjanud kokku põhiseaduse rikkujad, kes elavad inimeste õigusrikkumistele kriminaalselt kaasa.
v
vale jutt puha/ 16. märts 2017 21:27
nad tahavad parandada oma palgaseisu
e
eksole/ 16. märts 2017 21:31
on olemas sinu õiglased põhiõigused ja mingisugused valed, kedagi teist puudutavad põhiõigused.