Marilyn Kerro (Robin Roots)

Üle poole Eesti elanikest – 59 protsenti – usub küsitluse kohaselt ülivõimetega inimeste olemasolusse ning sama palju tunnistab kõrgema jõu olemasolu.

"33 protsenti Eesti elanikest (vanuses 15-74) identifitseerib ennast mingi religiooni kaudu, 29 peab ennast kristlaseks, kolm protsenti maausuliseks. Ülejäänud (1 protsent) kuuluvad muusse religiooni (budism, islam),“ selgitas Emori käitumisteaduste ekspert Heidi Reinson.

Vaimseks, kuid mittereligioosseks peab end 34 protsenti eestlasest. Kristlaseks tunnistamine on  iseloomulik pigem vanemaealistele (50+) ja mitte-eestlastele.

"Väga inimlik on millessegi uskuda – eestlaste usk jumalasse on maailmas üks madalamaid, siin on tühimik, mida esoteerika saab edukalt täita," lisas Reinson.

Usk ebamaisesse võimendub eriti tervise puhul, kui Reinsoni sõnul rõhutakse imelistele tervenemistele, tuuakse näiteid nii-öelda päris elust ning sellistel puhkudel ei süveneta reaalsetesse faktidesse või teaduslikku lähenemisse. "Näiteks 36 protsenti Eesti elanikest usub kristallide ravivõimetesse ehk ligikaudu 350 000 Eesti elanikku vanuses 15-74. Usk kristallidesse on pigem omane naistele."

Maaväliste tsivilisatsioonide olemasolusse usub 38 protsenti, samas kui 47 protsenti usub mingit vandenõuteooriat. See on iseloomulik rohkem mitte-eestlastele.

Näiteks: 30 protsenti usub salaorganisatsioonidesse, kes tegelikult valitsevad maailma, 10 protsenti usub sellesse, et ükski kosmoselaev pole tegelikult Kuud külastanud ning kuus protsenti usub, et paljud maailma liidrid võivad olla tegelikult reptiilid.

Kantar-Emori üle-eestiline küsitlus tehti käesoleva aasta veebruaris 923 vastaja seas, kes olid vanuses 15 kuni 74 eluaastat.

Jaga artiklit

79 kommentaari

N
nonoh  /   06:57, 22. juuni 2017
Kerro, Kaldre, jne... Nad on kõik näitlejad ja lollitajad? Võimeteta lolltajad?
Mõtle nii, see on sinu õigus. Kui sa siiki mõtled? Või lihtsalt ütled, sest ei ole mõtlemisvõimeline.
Huvitav, miks on selgeltnägemine ja sellised võimed ikka veel ühiskonnas sellises seisus, et eitamine, ka käegakatsutava eitamine on üldine? Miks ei uuri seda teadlased, et öelda, miks , mille alusel parimad selgeltnägijad,( mitte "õppinud selgeltnägijad") oma paikapidavad avaldused teevad?
Maailmas o n tehtud nii palju võimsai avastusi, kuid millegipärast ei ole sellel alal millenigi jõutud.
Ehk kunagi. Kui see meie maailm enne kokku ei kuku.
B
banaanlane  /   10:44, 17. märts 2017
mina usun reformierakonda!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis