Fotol on pealuud, mis leiti Lõuna-Mehhikost 2011. aastal. See massihaud sisaldas 167 inimese jäänused. Kuigi algselt arvati, et haud kaevati 50 aastat tagasi, selgus uurimise käigus, et mõned sealt leitud pealuud on 1300 aastat vanadFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Piret Kütt 16. märts 2017 13:09
Mehhikos asuvas Veracruzi osariigist leiti massihaud, milles oli enam kui 250 inimpealuud. Võimude sõnul on inimjäänused maha maetud mitme aasta jooksul ning kolbad kuuluvad tõenäoliselt narkojõukudega seotud isikutele.

Tapetute isikute kindlakstegemine on riigi peaprokuröri Jorge Winckleri sõnul keeruline ning aeganõudev, vahendab CNN. Winckleri sõnul kasutatakse selleks kadunud isikute inforegistri abi

Prokurör ei avalikusta massihaua leidmise täpset aega, kuid selleni jõuti kadunud inimeste omakseid koondava rühmituse Colectivo Solecito abiga.

Üks grupi liige, Martha González sõnas väljaandele, et nad on oma kadunud lähedasi Santa Fe piirkonnast otsinud viimased kaks aastat. Martha politseinikust poeg kadus koos viie kolleegiga 2013. aastal.

Seni on tuvastatud Pedro Alberto Huesca säilmed. Huesca oli riigi peaprokuröri kabineti ametnik. Mees kadus neli aastat tagasi, kui oli tegelenud Zeta-nimelise jõugu tegevuse uurimisega.