Eesti uudised

ÕPETAJAD: poliitikud on valimiste eel kooli oodatud, propaganda mitte (1)

Asso Ladva, 16. märts 2017 04:00
USUB NOORTESSE: Treffneri gümnaasiumi õpetaja Aare Ristikivi usub, et valimiste lähenedes teevad noored asja endale selgeks ja nad hääletavad vastavalt maailmavaatele.Foto: Aldo Luud

Tänavustel kohalikel valimistel on esimest korda hääleõigus 16aastastel noortel. Koolid ootavadki poliitikuid esinema, aga kindlasti mitte kihutustööd tegema. Nagu ütles Tallinna reaalkooli ühiskonnaõpetuse õpetaja Madis Somelar: poliitikud peavad esinema väärikalt. 

"Ühiskonnaõpetuse õpetajana ma loodan, et poliitikud tulevad kooli eelkõige oma valdkonna väga heade spetsialistidena," ütles Somelar. "Õpetaja ja kooli ülesanne on saavutada külaliste osas tasakaal. Minu tundides on kõnelemas käinud nii Keskerakonna, IRLi, sotsiaaldemokraatide kui ka Reformierakonna poliitikud. Ettepanekuid on tehtud ka teistele. Kooli ülesanne on toetada noorte valmisolekut eluks."

"Kutsume kooli esinema kindla sõnumiga inimesi," tutvustas Hugo Treffneri gümnaasiumi suhtumist poliitikutesse õpetaja Aare Ristikivi. "Näiteks IRLi ja riigikogu liige Marko Mihkelson käis alles hiljuti esinemas, kuid ta ei olnud siin kui poliitik, vaid kui julgeolekuspetsialist. Valimistega seoses oleme võtnud hoiaku, kas kõik või mitte midagi. See tähendab, et üksik poliitik koolis valimiste eel ei esine, kohal peavad olema kõigi Tartus kandideerivate jõudude esindajad." 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.08.2017
Reaalkool tahab teiste eeskujul juurdeehitust
11.09.2015
Aare Ristikivi | Ajame kooli pöördesse
17.11.2014
Riigikogu komisjonid saavad ülevaate kodanikuõpetuse olukorrast koolides

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee