city24 pilt (city24)

Tallinna Kaubamaja Grupp plaanib Kaubamaja kvartali ümberehituse valmis saada viie kuni seitsme aasta jooksul, kvartali ümberehituse arhitektuurikonkurs kuulutataske välja kui Kaubamaja Grupp saab vajalikud kooskõlastused.

 

"Täpsemaid ajalisi eesmärke saame anda siis, kui vajalikud tegevused protsessis seda võimaldavad. Me peame asjaga kokku puutuvate ametkondade ja organisatsioonide puhul sageli arvestama paljude inimeste ajagraafikutega ja menetlused võtavadki aega," ütles Kaubamaja AS-i tegevdirektor Erkki Laugus BNS-ile.

Lauguse sõnul on Kaubamaja soov alustada arhitektuurivõistlusega juba lähiajal, kuid selle saab välja kuulutada alles siis kui Kaubamaja on linnalt saanud lõpliku kooskõlastuse võistlustingimustele. "Täna oleme tegelemas tehnilist laadi üksikasjade lahendamisega," ütles ta.

Lauguse sõnul on kavas Kaubamaja kvartal uushoonestada, kuna hoonete konstruktiivsed lahendused ei vasta tänapäevase ja tulevikku suunatud kaubandushoone vajadustele, sealjuures võidakse lammutada Kaubamaja vanim osa, nõukogudeaegse fassaadiga müügimaja.

"Eelmisel sajandil ehitatud hoonetele olid seatud tänastest erinevad tehnilised nõuded ja uusi hooneid tuleb ikka kavandada tänapäevaste nõuetega arvestavalt. Leidmaks parimat arhitektuurset terviklahendust kvartalile peame igati õigeks selleni jõudmist läbi arhitektuurivõistluse," ütles ta.

Samuti võidakse kvartali ümberehituse käigus lammutada Viru Keskust ja Kaubamaja ühendav galerii. "Tänane linna seisukoht on tõepoolest selline, et vaatekoridor Estonia puiesteel peaks tulevikus olema avatud. Kaubamaja ja Viru Keskust ühendav galerii kuulub Viru Keskusele ning meie ei saa otsustada selle säilimise või mittesäilimise üle praegusel kujul," ütles Laugus.

"Oleme perspektiivis vaate avamise võimalusega arvestanud ja seadnud selle ka nõudeks arhitektuurivõistluse tinigmuste juures. Piirkonna arenguid kavandades oleme pidanud väga oluliseks jalakäijate mugavat liikumist. Tulevikus tuleb kindlasti tagada inimestele mugav ja turvaline viis liikuda Kaubamaja ja Viru Keskuse vahel. Ideid headeks lahendusteks muuhulgas ka galerii osas ootame ka arhitektuurikonkursilt," ütles Laugus.

Algselt plaanis Tallinna Kaubamaja Grupp kuulutada Kaubamaja ümberehituse arhitektuurikonkursi välja mullu märtsis. Ettevõte teatas 2015. aasta detsembris, et alustab kahe-kolme aasta pärast ulatuslikke ehitustöid kaubamaja ümberehitamiseks, millega suureneb Tallinna Kaubamaja pind kuni 2,5 korda.

 

Allikas: BNS

Foto: Scanpix

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis