Liberty mõisFoto: Arno Saar
Marvel Riik 14. märts 2017 16:39
Vabaerakond päris eile riigihalduse ministrit Mihhail Korbilt riigi muinsuskaitse all oleva kinnisvara hooldamise ja hoidmise kohta. Kõne alla tuli ka Liberty mõisa võimalikud arengusuunad.

Vabaerakonna saadiku Ain Lutsepa küsimusele, millised on Liberty mõisa praegused väljavaated, tõi haldusminister Mihhail Korb vastuseks välja neli mõtet. Ühe võimalusena võidakse Liberty mõis tagasi anda vabaõhumuuseumile, mida muuseum soovib, aga mitte ainult.

„Jutuks on olnud riigile esindus- ja külalistemaja ehitamine. Liberty võiks sobida mõne välissaatkonna residentsiks,“ rääkis Korb.

Lisaks võidakse analüüsida võimalust, kas Liberty võiks saada lasteaiaks või võtta muul sotsiaalsel eesmärgil kasutusele.

„Need on neil põhilist suunda, kuhu võib asi areneda. Aga ikkagi, iga juhtumi puhul peab olema esiteks konkreetne organisatsioon, kes soovi avaldab,“ rõhutas Korb.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

RAA 6. november 2017 17:40
Meil lastakse mõisad viimseni ära laguneda ja siis ärgatakse ja raske raha eest remontima.
palun 15. märts 2017 05:36
kas keegi seletaks mulle ikkagi ära, mis tähendab yolo valitsus? No ei saa aru? Kui emakeel meile nii kallis on, siis miks kasutatakse nii lollakaid väljendeid, et enam aru ei saa?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS