Maailm

Euroopa Liidu kohus: tööandjad võivad keelata pearäti kandmist (6)

LISA KOMMENTAAR

Tiit 15. märts 2017 14:31
Pidevalt aetakse burkat ja pearätti segamini. Need ei ole uks ja seesama.
!!! 15. märts 2017 09:57
Meenub mõned head aastad tagasi loetud lugu. Kus Prantsusmaal mingil tasandil võeti üles küsimus, et keelataks koolis burkade kandmine. Kohe leidus neid, kes lõid lärmi, et see on diskrimineerimine! Et sel juhul tuleb koolides keelata KÕIK religioossed atribuudid ja sümbolid. Ka kaelas kantavad ristikesed. Heakene küll, täiendati ja lihvitigi uus projekt valmmis. Kuid kui seda arutama hakati, tõusid taas mõned inimõiguslased püsti ja deklareerisid, et uus projekt on hea kuid vajab veel mõningast parandamist. Et religioossed atribuudid tuleb küll ära keelata, kuid burkadele tuleks siiski erand teha need lubada. Seega pakuti lõpp-projekti. mis olnuks esialgsele täiesti vastupidine. Keelata ära kristlik sümboolika kui lubada islamistlikku.
??? 15. märts 2017 09:46
Ebakindel lahend. Võivad keelata, kuid võivad ka lubada. Ning kuikeelavad, siis ei saa välistada rünnakut meedias, et rassismiilming j.n.e. Ja teiseks - korralik mosleminaine ei käigi üldse tööl. Mosleminaine on kodune. Tema ülesanne on lapsi sünnitada ning kasvatada ja sõnakuulelikult ja vastuvaidlematult oma isandat, s.o. oma ,eest teeninda ning ümardada.
Kuuuurija 15. märts 2017 01:55
Kui selline tööandja peaks pearäti pärast vallandama mõne töötaja (neutraalsuse pudumise ettekäändel), kuid samas sallima ristiga kaelakettidega liputavaid töötajaid, siis on see usuline diskrimineerimine.
!!! 15. märts 2017 09:54
Meenub mõned head aastad tagasi loetud lugu. Kus Prantsusmaal mingil tasandil võeti üles küsimus, et keelataks koolis burkade kandmise. Kohe leidus neid, kes lõid lärmi, et see on religioosne diskrimineerimine! Et sel juhul tuleb koolides kelata KÕIK religioossed atribuudid ja sümbolid. Ka kaelas kantavad ristikesed. Heakene küll, täiendati ja lihvitigi uus projekt valmmis. Kuid kui seda arutama hakati, tõusid taas mõned inimõiguslased püsti ja deklareerisid, et uus projekt on hea kuid vajab mõningast parandamist. Et religioossed atribuudid tuleb küll ära keelata, kuid burkadele tuleks siiski erand teha need lubada. Seega pakuti lõpp-projekti. mis olnuks esialgsele risti vastupidine. Keelata ära kristlik sümboolika kui lubada islamistlikku. Allahi rõõmuks.
Liisa 14. märts 2017 15:16
Kui töötajal ei ole vormiriideid ette nähtud, on see tema enda asi. Igasugused ekrenaudid ärgu päris lolliks ka mingu!