Eesti uudised

Coca-Cola, Nutella, Pauligi ja Felixi näitel!

Miks samade toidubrändide maitsed on riigiti erinevad?

Denes Kattago, Maarit Stepanov, 14. märts 2017 12:04

19 KOMMENTAARI

k
Kohvi suhtes/ 14. märts 2017 18:46
olen kirjutajaga eri meelt. Ei ole Eestist leidnud kohvi, mis kohviks kõlbab nimetada. Ainuke, Rootsi Kröning on normaalne. Ärgu ajagu pada. Tundub, et keegi on kohvi joonud ja siis puru uuesti kuivatanud ja taas müüki paisanud. Soomest saab üldjuhul head kohvi.
j
Just! On ikka vahe -/ 9. oktoober 2017 08:23
kohalikku vett ei tasu siia segada - maakonniti see erineb ja egas Soomes siis
seda ei arvestata! Kohvil ja kohvil on vahe!
v
Väike selgitus./ 14. märts 2017 18:31
Siin eelpool on olnud juttu frantsiisist.
Jah, frantsiisiga tootjad pole originaaltootjad.
Kütusest niipalju, et nt endine STATOIL, ehk nüüdne CIRCLE on siinmail täiesti eraldiseisev ettevõte, kes tohtis/tohib kasutada frantsiisi läbi eelpooltoodud nimesid.
Kütus ei tule ju teps mitte Norrast vaid Venemaalt, küll mõningase ringiga.
Kui tuleks puhas Venemaa kütus- siis oleks väga hästi, sealne kütus on kaasajal kvaliteetne.
Aga ei- siin hakatakse seda kütust "tuunima". Üle piiri tuleb puhas ja siis hakatakse sellele segama kõikvõimalikke odavaid aktsiisivabu vedelikke.
Tulemuseks on bensiini meenutav ollus, mida kulub võrreldes päris bensiiniga 10-15% rohkem, mis sulatab üles tihendid (eriti saab sest aru saemees ja võsalõikaja, kelle tööriistade voolikud sulavad üles), tekitab igasuguseid jamasid.
Diislit nad õnneks nii solkida ei saa, sest mootor annaks lihtsalt otsad.
Kui tuua siia ammerika päritolu masin, siis koheselt teatab tam, et "CHECK ENGINE", sest aju arvab midagi valesti olevat. Sõidate Soome, tangite seal- kustub! Tulete tagasi- tangite siin ja jälle ta põleb.
Majapidamistehnika on endisele idablokile samamoodi koostatud odavkomponentidest, mis sest, et väliselt on need masinad täiesti ühesugused.
Tark on isegi majapidamistehnika tuua Soomest, Rootsist, Saksast, sest on odavam ja koostekvaliteet ja komponendid paremad.
Sellised lood siis...
n
no meie elame/ 14. märts 2017 17:50
ju euroopa prügikastis. Leedu ja Poola,need on kaks maad,kus frantsiisi all igasugust s...tta toodetakse. ja meie " toiduainetööstus" samuti. Turisti Eine ,koostisosad: seakamar 8 %,joogivesi,veisekops 90 %. enamus meie keeduvorste on tehtud sojajahust ja mehhaaniliselt kondistatud kanalihamassist...jube jälkus ! Soomest ostetud Super Attack liimis kõike,eestis ostetud vaid näppe omavahel.OMO soomest ostetud pesupulber pesi särgist ka veinipleki välja,siin ostetud ei suutnud higirandist krael jagugi saada. soomest ostetud 98`sõitsin palju kauem,kui siin ostetuga. peale selle mul on tunne,et Olerex tõmbab tankimisega kas 1-2 liitrit.Mozarella Rootsist ostetu ja siin ostetu on maitse vahe tuntav.
p
pro/ 14. märts 2017 15:39
Nagu näha kas firmade esindajad kes kommenteerisid probleemi, ei saanud aru milles küsimus või teadlikult andisd ebaadekvaatseid vastuseid. Teen ettepaneku - pange poodidesse kõrvuti Lääne- Euroopa jaoks toodetud ja meie "maitse-eelistustele" toodetud kohalik versioon. Siis kohalik otsustab maitse-eelistuse üle!!
k
Kaili/ 14. märts 2017 15:19
See on ju täiesti loogiline. Uutest kolooniatest on ju vaja maksimaalne kasum välja pigistada, sellepärast kasutatakse siinsetes toodetes odavamaid ja kehvemaid tooraineid. Järeldusena on maitse kehvem, konsistents vedelam jne, kasumimarginaal aga samas suht kõrge ja hinnad umbes samad mis nn. rikastes riikides, kohati isegi kallimad /nimelt meie elatustaset arvestades/. Sellepärast on paljud siinsed inimesed juba ammu hakanud tooma kaupa mujalt, mina nende hulgas. Eriti torkab vahe silma kohvi, parfüümide, sigarettide ja pesuvahendite puhul. Siinne tarbija ei ole harjunud nõudma ja kaebama nagu Skandinaavias või kesk-Euroopas, sellepärast ka tarbijakaitsel hea tuututada- meile pole kaebusi laekunud, järelikult on rahvas rahul ja kõik on korras!
j
Juku/ 14. märts 2017 15:07
Huvitav aga sama on kütusega. Kas tegemist rahvusliku eripäraga aga Eestis kütus solgitud.
s
siis/ 14. märts 2017 17:22
mitte rahvusliku eripäraga, vaid topeltstandartidega IDA-EUROOPA tarbija suhtes...
s
snickersi/ 14. märts 2017 14:06
sokolaad saksamaal soomes rootsis erineb eestis müüdava poola tehase omast.
t
täpselt/ 14. märts 2017 14:46
sama lugu Hellmansi majoneesiga, mille Poola tehases valmistatud versioon on totaalselt erineva maitsega ja muidugi mitte paremuse poole
õ
Õudne/ 14. märts 2017 13:37
kuidas üritatakse järjekindlalt musta valgeks rääkida ja arvatakse, et Eesti tarbija on loll

m
mees/ 14. märts 2017 13:19
mitte vaid toit ja koka, vaid KÕIK välismaa brändid on siin teise, madalama klassiga maitsega!
alates fantadest, pepsidest, ja lõpetades ERITI sigarettidega!!
näiteks siinmüüdav mingitest tootmisjääkidest kuskil leedus või poolas põranda all kokku klopsitud marlboro ja "läänes" ostetud marlborol on maitsevahe kui ööl ja päeval!
t
Tootja/ 14. märts 2017 13:13
l
l/ 14. märts 2017 13:10
vene toiduained on kõige naturaalsema ja väga hea maitsega, nt. "lehmakommid", läti omad samuti, meil topitakse igasuguseid lisandeid, leivalgi pole enam leiva maitset, need segud on surmani ära tüüdanud.
u
Urjuk/ 14. märts 2017 14:10
Leiva - Saia toodete puhul on muidugi meie tootjate suureelistuseks viilutatud toodetele hallituse eoste lisamine.
Samuti häirib oluliselt, et eriti odavamad saiatooted on nagu toored - süües nätsked.
e
ei ole ikka küll/ 14. märts 2017 14:44
Vene tarbijakaitseamet tegi katset näiteks kodujuustuga, mis põles ca 10 minutit rohelise leegiga. Venelaste toit on täielik saast, mida nad muide ise ka tunnistavad.
o
Opossum/ 14. märts 2017 12:48
Kohvi maitse soome ja eestist ostetu vahe on ka tuntav.
s
skandinaaviast/ 14. märts 2017 12:24
eestis puhkusel olles PEAB vaatama,mida suhu panna,enamus rasvane ja soolane plöga riiulitel,ka restos soola kamaluga
l
Loom/ 14. märts 2017 12:53
Seal ongi kõik lurr. Isegi hapukoor on nagu pett. Sa pole enam õige toiduga harjunud.