Eesti uudised

Majandusanalüütik: pensionireformi muudatused soodustavad ümbrikupalkade maksmist (12)

Toimetas Maria Rozbaum, 14. märts 2017, 11:34
Foto: Teet Malsroos
Sidudes pensionimakse üksnes töötatud aastatega, soodustatakse võimalikult väikese ametliku palga maksmist, leiab majandusanalüütik, riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Maris Lauri. 

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Maris Lauri juhtis arupärimises peaminister Jüri Ratasele tähelepanu sellele, et keskmisest suurema sissetulekuga inimesi karistatakse tulevikus väiksemate pensionitega. 

"Me ei saa olla nõus sellega, et esimene pensionisammas muudetakse sõltuvaks üksnes töötatud staažist. Jätkusuutlikkuse seisukohast on muudatused pensionisüsteemis paratamatud, kuid praeguseid ümberkorraldusi pole valitsuses küllaldaselt analüüsitud ega huvigruppidega läbi arutatud," ütles Lauri. 

Majandusanalüütik märkis, et selline lähenemine soodustab ümbrikupalkade maksmist, kuna palk pole pensioni arvutamisel oluline. "Paljud inimesed on arvestanud sellega, et nende pension sõltub palgast ka esimeses pensionisambas. Meil on inimesi, kellel pole teist pensionisammast ja lisatagatisi," lisas Lauri.

Samal teemal

27. märts 2018, 12:34
Ekspankur Indrek Neivelt: muudame pensionikogumise vabatahtlikuks, kogu süsteem vajab muutmist
1. september 2017, 14:27
Tõniste: teist pensionisammast ei ole lähiajal plaanis reformida
22. mai 2017, 13:59
Maksu-ja tolliamet ümbrikupalgast: maksa makse, magad rahulikumalt
30. märts 2017, 21:07
Palgavaesed läbivad enne toetuse saamist ümbrikupalgakontrolli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee