Eesti uudised

Venemaa hakkas toetama Liibüa mässulisi (3)

Õhtuleht.ee, 14. märts 2017, 10:48
Khalifa Haftar möödunud aasta sügisel kohtumas Moskvas Venemaa peaministri Sergei Lavroviga. Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa on viinud Liibüa piiri lähedal asuvasse Egiptuse Sidi Barrani sõjaväebaasi oma eriüksuslased, kelle ülesandeks on toetada Põhja-Liibüas tegutsevaid mässulisi.

Venemaa sõjaväelaste viibimist Egiptuses on kinnitanud mitmed diplomaatilised allikad, kuid Egiptuse võimud eitavad kategooriliselt võõrüksuste viibimist oma territooriumil, edastas YLE.

Siiski kinnitavad allikad, et Sidi Barrani sõjaväebaasis on vähemalt 22 Venemaalt pärit sõjaväelast ning mitmeid droone ning väidetavalt on nende eesmärk toetada Liibüa idaosa kontrolliva sõjapealiku Khalifa Haftari tegevust.

Kuid Venemaa pole ainukene, kes on Liibüasse saatnud oma sõjaväelasi. USA ja mitmete teiste lääneriikide eriüksuslased toetavad seal Liibüa valitsusvägesid, kelle vastu Khalifa Haftar sõdib.

Khalifa Haftar kohtus esmaspäeva Moskvas ka Venemaa asevälisministri Mihhail Bogdanoviga, kes ütles Venemaa propagandakanalile Sputnik, et Venemaa toetab Liibüa kodusõja lahendamist poliitiliste vahenditega.

Liibüas on möllanud kodusõda juba 2011. aastast alates, kui võimult kukutati diktaator Muammar Gaddafi.

Naaberriik Egiptus on ilmselgelt mures Liibüas toimuva pärast ning on probleemi lahendamiseks teinud seni tihedat koostööd USA-ga, kuid nüüd Egiptuse võimud lähenenud järjest enam Venemaale, kellega viidi mullu oktoobris läbi suisa ühised õppused.

Samal teemal

15. märts 2018, 19:00
Skandaal: kuhu kadusid Gaddafi miljardid?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee