Soomlane tappis kirvega ema ja isa. (Teet Malsroos)

Soomes Kymenlaakso kohtus on arutusel jõhker topeltmõrv. Prokurör nõuab mõrvarile eluaegset vanglakaristust, vahendab Iltalehti.

Kohtupingis istub 45aastane mees, kes mullu 28. novembril tappis Haminas Pyhalto külas kodumajas kirvega esmalt 72aastase isa ja seejärel ka 69aastase ema. Süüdistus loeti ette eelmisel kolmapäeval. Kohus ootab enne otsuse tegemist psühhiaatrilise ekspertiisi tulemusi.

Süüalune on varanduslikult heal järjel. Tema pangaarvetel on peamiselt metsa müügist saadud 700 000 eurot. Sellele vaatamata elatus mees vanemate pensionist. Maja, kus vanematetapja elas, oli kirjutatud tema nimele.

Jõhkra veretöö ajend on enam kui veider. Paar päeva enne topeltmõrva kandis mees pangas paarsada tuhat eurot ühelt kontolt teisele.

Miskipärast hakkas talle seejärel tunduma, et pangatehing on seotud kodumaja müügiga ja vanematel tuleb sealt välja kolida. Seetõttu soovis ta vanematega tapmisega säästa neid kodu kaotusega kaasnevatest kannatustest.

Mõrvapäeva hommikul üritas poeg esmalt kolmemeetri kõrguselt kaljunukilt alla hüpates enesetappu, mis aga ebaõnnestus.

Seejärel läks ta tagasi koju, haaras kirve ja lõi sellega esmalt diivanil maganud isa mitu korda pähe. Köögis olnud ema kuulis müra ja tuli tuppa vaatama, mis toimub. Poeg lõi ka teda kümmekond korda kirvega.

Pärast veretööd läks mees kodumaja lähistel teele ja peatas seal auto, mille roolis oli naine. Ta ütles autojuhile, et tappis just oma vanemad. Naine helistas kohe hädaabinumbril.

Kõne salvestati kell 14.48. Kohale sõitnud politseinikud vahistasid vanematetapja. Ta on pere ainus laps. Ülekuulamistel on mees kinnitanud, et sai vanematega hästi läbi ja tema veretöö ainus motiiv oli päästa vanemad kannatustest.

Soomlane tappis kirvega ema ja isa. (Teet Malsroos)

Jaga artiklit

49 kommentaari

  /   10:10, 15. märts 2017
see inimene vajaks psühhiaatrilist abi,mitte tavavanglat.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis