Illich Ramirez Sanchez 2013. aastal Pariisi kohtumajasFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Piret Kütt 13. märts 2017 12:07
Venezuelas sündinud terrorist Ilich Ramirez Sanchez (67), kes tuntud ka kui Šaakal Carlos, astub täna Prantsusmaal kohtu ette seoses 43 aastat tagasi tehtud terrorirünnakuga ühele Pariisis asunud kohvikule. Rünnakus hukkus kaks meest, vigastatuid oli 34. 

Illich Ramirez Sanchez 2011. aastal Foto: JACK GUEZ

Sanchez, kes tegutses 70ndail ning 80ndate alguses, on end kirjeldanud kui "professionaalset revolutsionääri", kirjutab The Guardian. Mees oli omal ajal üks kõige kurikuulsamaid terroriste. Hüüdnime Šaakal sai ta 1971. aastal ilmunud Frederick Forsyth'i romaani järgi "Šaakali päev", mis kirjutab Alžeeria iseseisvumise vastu võitlevast põrandaalusest organisatsioonist Prantsusmaal.

Kohtujoonistus 2013. aasta istungist Foto: AFP / Scanpix

Sanchez arreteeriti Sudaani pealinnas Hartumis 1994. aastal. Ta kannab juba kaht eluaegset vanglakaristust kahe politseiniku tapmise eest 1975. aastal.

Ta on ka süüdi mõistetud neljas pommitamises, mis pandi toime Pariisis ja Marseille's aastail 1982 kuni 1983. Neis rünnakutes hukkus 11, vigastada sai ligi 150 inimest.  

Illich Ramirez Sanchez 2013. aastal Pariisi kohtumajas Foto: AFP / Scanpix

Georges Holleaux, kes esindab Pariisi kohvikus tapetud meeste naisi, sõnas, et tema kliendid on oodanud kaua, et Carlose üle kohut mõistetaks. "Haavad poel siiani paranenud," lisas ta.

Sanchezi advokaadiks on tema abikaasa, Isabelle Coutant-Peyre. Paar abiellus 2001. aastal. "See oli armastus esimesest pilgust," on naine öelnud. 

Isabelle Coutant-Peyre, Ilich Ramirez Sanchezi advokaat ning abikaasa Foto: CHARLES PLATIAU