Taani peaminister Lars Løkke RasmussenFoto: Reuters / Scanpix
Delfi 12. märts 2017 21:04
Taani valitsus näitas pühapäeval üles solidaarsust hollandlastega ja teatas, et ei aktsepteeri Türgi avaldusi Hollandi suunal ega oota seetõttu riiki ka Türgi peaministrit Binali Yıldırımi.

Taani peaministribüroo teatel hakati Yıldırımi töövisiiti Taani planeerima juba mitme nädala eest, kuid seoses kasvavate pingetega Türgi ja Hollandi vahel, tegi peaminister Lars Løkke Rasmussen ettepaneku kohtumine edasi lükata, kirjutab Delfi.

„Tavapärastes oludes oleks mul hea meel tervitada peaminister Yıldırımit Kopenhaagenis, kuid seoses Türgi retooriliste rünnakutega Hollandi suunal, ei ole võimalik kohtumist neist sündmustest isoleerida,“ selgitas Rasmussen.

„Taani valitsus jälgib viimaseid arenguid Türgis suure murega, arvestades, et demokraatlikud põhimõtted on märkimisväärse surve all,“ märkis valitsusjuht.

Türgi president nimetas laupäeval hollandlasi natside jäänukiteks ja fašistideks, pärast seda kui kahe riigi vahel puhkes sel nädalal diplomaatiline tüli, kuna Holland keelas Türgi ministritel oma territooriumil president Recep Tayyip Erdoğani volituste suurendamiseks kampaaniat teha.

Refereeritud artikli täistekst Delfis