Eesti uudised

Vabaerakondlased ootavad Mihhail Korbilt selgitusi muinsuskaitsepoliitika kohta  (11)

Toimetas Aleksander Pihlak, 12. märts 2017 17:59
Krista AruFoto: ALDO LUUD
Seitse vabaerakonna parlamendisaadikut esitasid 12. veebruaril riigihalduse minister Mihhail Korbile arupärimise muinsuskaitsepoliitika järgimise kohta riigi kinnisvarainvesteeringutes. Homme ootavad vabaerakondlased vastust.

„Meie huvi keskmes on Rocca al Mare Liberty mõisa käekäik, Patarei merekindluse hooned ja ka Porkuni mõis Virumaal, kuid ennekõike tahame teada, millised on Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) põhimõttelised seisukohad kultuuripärandina arvel oleva varandusega,“ ütles riigikogu liige Krista Aru.

Riigi kohustust kaitsta kultuuripärandit kui kultuurikeskkonna olulist komponenti eiratakse Aru sõnul sageli tõenduspõhjata ja põhjendustega, et muinsuskaitse nõuete järgimine tähendab kolmandiku võrra kallimat ehitusmaksumust.

„Arupärimine on püüd kaasa aidata senise ühekülgse ja paindumatu riikliku kultuuripärandi kinnisvarapoliitika muutmisele,“ ütles Aru.

Näiteks küsitakse arupärimises Korbilt, kas iga 16 arendusportfellis oleva objekti kohta on olemas analüüs, milles on arvesse võetud lisandväärtus keskkonnale ja kultuuriteadlikkuse kasvule või on lähtutud vaid ehitusmaksumuse säästlikkuse põhimõttest.

Veel küsisid vabaerakondlased arupärimises, millistel analüüsidel tugines riiklik otsus hüljata Porkuni mõis ja 1955. aastal ehitatud koolihoone ning ehitada sellest 400 meetri kaugusele aastal 2011 uus koolihoone. „Seitsmendat aastat on 5500 ruutmeetrit muinsuskaitsealust kinnisvara koos 67 hektari maaga müügis Tallinna korteri hinnaga,“ seisab arupärimises.

Samuti soovitakse, et minister tutvustaks Vabaõhumuuseumi poolt RKASile üle antud ja esindusresidentsiks  mittevajalikuks osutunud Liberty mõisakompleksi tulevikuplaane ning Euroopa 7 ohustatuma mälestise hulka kuuluva Patarei merekindluse hoonete arenduskava põhilisi seisukohti ja töövariante.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee