Eesti uudised

Parvlaev Tiiu alustas koduteed (25)

Toimetas Maria Rozbaum, 12. märts 2017, 10:43
Lipu heiskamine kojusõiduksFoto: AS Tallinna Sadam
Parvlaev Tiiu väljus eile Eesti aja järgi kell 17.40 Türgist Sefine  laevatehasest ning alustas  teekonda Eestisse. Kapten Guldar Kivro sõnul kulub heade ilmastikutingimuste korral Eestisse jõudmiseks kolm kuni neli nädalat. 

Teekonnal Türgist Eestisse  on enne Biskaia lahte plaanis teha  peatusi Itaalias ning Hispaania lõuna ja lääne osas. Pärast Biskaia läbimist tuleb kütuse võtmiseks teha peatus Prantsusmaal ja siis saab laev suuna võtta Kieli kanalisse ning sealt juba otse Eestisse.

"Selline on ideaaljuhul meie plaan, aga tulenevalt ilmastikutingimustest ja kütuse võtmise vajadustest peame olema valmis vajadusel plaani korrigeerima. Õnneks näitavad hetkel ilmaprognoosid suhteliselt head ilma ja on lootust, et jõuame aprilli alguseks Eestisse," selgitas kapten Kivro.  

Laeva pardal on kokku 13 meeskonnaliiget.

Laeva pardal on kokku 13 meeskonnaliiget.Foto: AS Tallinna Sadam

Eesti saatkond Türgis väljastas laevale ajutise liputunnistuse. Ühtlasi tasus TS Laevad Sefine  tehasele viimase osamakse. Mart Loigu  sõnul  väljastas klassiühing (DNV) laevale vajalikud sertifikaadid.

"Türgis oli  kohal ka Veeteede Ameti esindaja, kes viis läbi laeva meresõiduohutuse alase auditi ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse ( ISMC) väljastamiseks ning kinnitas laeva vastavuse kehtivatele nõuetele," lisas Loik. 

Laupäeval tehti veel viimased ettevalmistused enne teele asumist. Parvlaev Tiiu hakkab reisijaid teenindama Rohuküla- Heltermaa liinil ning kõigi eelduste kohaselt asub laev liinile aprilli keskel.

25 KOMMENTAARI

s
Saare muti 13. märts 2017, 15:01
Kuidas lood trahvidega on, kirjutate et kanti üle viimane makse, kas mitte hr Erdogan ei peaks viimast makset meile üle kandma hilinemise pärast
m
.... 12. märts 2017, 20:50
mainin vaid. Et vanemad, kes kasvasid üles enne teist ilmasõda, õpetasid juba breesnuajal meile, lastele, et meie sini-must-valge lipp tuleb alati enn...
(loe edasi)
Loe kõiki (25)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee