Foto: LAURA OKS
Toimetas Maria Rozbaum 12. märts 2017 10:25
Alates esmaspäevast teevad töönädala vältel Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis paiknevad Saksa õhuväe hävituslennukid Eurofighter. Lennukid lendavad üle Eesti madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal. NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.Saksa õhuväe lennusalk võttis Balti riikide õhuturbe üle 31. augustil. Šiauliai lennubaasis paikneb alates 5. jaanuarist Hollandi kuningliku õhuväe lennusalk, mille relvastuses on hävitajad F-16.

Kommentaarid  (38)

uvitavad 13. märts 2017 21:55
Üks mahavaikitud teema 12. märts 2017 21:41
Kes maksab nende lennukite saastemaksu?Teatavasti on lennukid suurimad saastajad.
Ka on täiesti ebaselge, kui suur on Eesti õhuruumi lennukoridoridelt saadav saastemaks ja kuidas seda kasutatakse.
Fakt on see, et EV peab saama suuri rahasid, kuna Kagu-Aasia, nt Bankok, Shanghai ja KÕIK sealt startivad ja maanduvad lennukid, mis lähevad Lääne Euroopasse ja tulevad sealt, läbivad Eesti õhuruumi. Tulevad üle Lääne ja Ida Virumaa, sisenevad Narva kohal ja minevad üle Viljandimaa.
Taevas on neist lennukitest tiine! Eesti õhuruum on paksult rahvsvaheliste lennukoridoride lennukeid täis ja nende pealt laekuvad megamaksud.
Maksud maksudeks, aga kõik see, mille need lennukid taevasse jätavad, see langeb siin maha. On juba pöördumatud muutused looduses- eriti märgatavad on need soodes ja rabades, milledes isegi marjad, nt pohlad, jõhvikad on kaetud taevast alla sadanud lennukitest jääva saaste kihiga.
Miks sellest mitte keegi ei räägi, missuguse koormuse oleme saanud tänu lennukoridoridele ja meie muutmisel NATO õppepolügooniks.
4 poolt ja 2 vastu 12. märts 2017 22:38
Seega on vähearenenuid EV-s 1/3 vähemalt.
Masendavalt palju muidugi.
No sellised, kes ei tahagi teada, kuhu nende kapsamaa mürgitamise eest saadud suured rahad lähevad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS