Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | Yana Toom väisab taas Süüriat (61)

Toimetas Gerly Mägi, 11. märts 2017 17:26
Foto: Facebook/Yana Toom
Europarlamendi liige Yana Toom väisab taas Süüriat, seekord on tema sihtpunktiks Aleppo. Toom postitab oma reisist ülesvõtteid ka Facebooki, kust muu hulgas on näha, et naine viis süürlastele annetuseks 50 kg toitu.

Märtsi alguses ütles Yana Toom ERRi uudisportaalile, et muu hulgas on tal plaanis kohtuda Süüria rahukõnelusi vahendava ÜRO erisaadiku Staffan de Misturaga.

Toom ütles toona, et oma reisi täpset aega ja täpseid sihtpunkte ta turvalisuse kaalutlustel ei avalda, küll aga soovib ta külastada Aleppot. 

"Assad ei ole üldse peamine ja ma ei ole üldse kindel, et see kohtumine toimuks, aga plaan oli minna vaadata seda humanitaarset olukorda kohapeal," ütles Toom.

Samal teemal

Viimati käis Toom Süürias detsembri lõpus, mil kohtus Damaskuses Süüria presidendi Bashar al-Assadiga. See kohtumine presidendiga oli Toomil möödunud aastal juba teine. Mida Toom pärast detsembrikuu reisi rääkis, saab lugeda siit.

Annetas Aleppos toitu 

Seekord peatub Toom Süürias kolm päeva, mille veedab Aleppos ja Homsis. Oma Facebooki kontol jagab naine kaadreid teekonnast Aleppo lennujaama, aga ka sellest, kuidas ta koos Läti eurosaadiku Andrejs Mamikinsiga suure hulga beebitoitu annetas. "50 kg – piisk ookeanis, aga parem kui mitte midagi," kirjutab ta pildi juures.