Eesti uudised

GALERII | Astangul koristasid vabatahtlikud prügi täis metsaaluseid (16)

Toimetas Gerly Mägi, 11. märts 2017 19:23
Foto: Monika Maljukov
Täna korraldati Haaberstis Astangul koristustalgud, mille käigus puhastas ligi sadakond noort sealset metsaalust vanadest rehvidest ja olmeprügist. Aktsiooni plaanitakse uuesti korraldada aprillis, mil maa on sulanud.

Vabatahtlikest koosneva salga moodustasid peamiselt eri noorteorganisatsioonid – Tallinna Linna Noortevolikogu, Nõmme Õpilasesinduste Liit (NÕEL) ja Skautide lipkond Siil. Samuti olid kohal kohalikud aktivistid Tõnis Bramanis ja Mariann Rückenberg, lisaks riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra

"Puhas metsa-alune on midagi sellist, mille eest meie – Tallinna elanikud – peame iga päev hea seisma," arvas Vakra, pakkudes välja ka viise, kuidas seda teha. "Astangule on ilmtingimata vaja panna teetõkendid, et võimalikud tulevased prügistajad ei pääseks siia ligi. Samuti ei teeks paha paigaldada nendesse kohtadesse, kuhu ei saa panna tõkendeid, hoopis valvekaamerad. Nende asjade eest peab nüüd hoolitsema Tallinna linn."

"Riigi tasandil läheme Astangu metsa kaitsmisel edasi initsiatiiviga kuulutada laskemoonalaod koos paekaldaga looduskaitsealaks – selline algatus tehti Keskkonnaameti poolt juba 2009. aastal, kuid on millegipärast toppama jäänud," sõnas Vakra.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee