Eesti uudised

Tankiga stripibaari ehk Vene meedia nägemus meie paraadist (31)

Õhtuleht.ee, 10. märts 2017 20:28
Foto: Kaitsevägi
Eesti kaitseväe paraadi kajastanud Venemaa portaalide ja telekanalite puhul oli peamine rõhuasetus Tallinna tänavatel veerenud USA tankidel, tegi ülevaate Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop.

Teiste seas oli Tallinnas paraadil kohal ka Venemaa armee telekanal Zvezda, kes andis paraadist põhjaliku ülevaate. Ära kasutamata ei jäetud võimalust siduda NATO tankid EKRE tõrvikurongkäiguga, jättes mulje, et mõlemad sündmused olid omavahel ühenduses.

Paraadi kajastamisega keeras vindi põhja aga Venemaa telekanal NTV, õigustades nii oma kuulumist propagandakanalite nimekirja.

25. veebruari uudistesaates "Kesktelevisioon" toodi esile Briti ajakirjanduses ilmunud materjalid, mille kohaselt varitseb NATO sõdureid Baltikumis honeytrap ehk mesine lõks.

Seejärel tõmbas NTV NATO vägede olukorrast meelevaldse paralleeli natsliku Saksamaaga, teatades, et Hitleri lemmiknäitlejanna Marika Rökk oli nõukogude luurajate värvatud spioon.

Propagandavõtteid kasutati ka teksti toetavas pildimaterjalis, näidates vaheldumisi kaadreid Tallinna stripiklubidest, napis rõivastes naistest ning USA tankidest öise Tallinna tänavatel, paraadi peaproovil. Küllap sõidavad USA sõdurid nüüd tankidega striptiisibaari, kommenteeris saatejuht pilti, nimetades NATO vägede Balti riikidesse paigutamist naeruvääristavalt seksturismiks tankidega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee