Düsseldorfi kirvemees ründas kell 20.51.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 11. märts 2017 04:00
Lääne-Saksamaal Düsseldorfi pearaudteejaamas hakkas hullunud mees neljapäeva õhtul kell 20.51 (Eesti aja järgi kell 21.51) kirvega juhuslikke inimesi lööma, vahendab Bild Online. Haavata sai üheksa inimest, neist kolme vigastused on rasked.

Politsei reageeris suurte jõududega. Kirvemees üritas põgeneda, kuid sai jaama lähistel jalakäijatesillalt alla hüpates raskelt vigastada. Ta tabati ja viidi haiglaravile.

Politsei andmetel osutus kurjategijaks Wuppertalis elav 36aastane Fatmir H., kes on pärit Kosovost. Väidetavalt on ta skisofreenik ja seetõttu ei pea politsei kirverünnakut terroriaktiks. Kirvemees soovis, et politseinikud ta maha laseksid.

Düsseldorfi pearaudteejaamast käib iga päeva läbi 250 000 inimest.

Eelmine suurem kirverünnak toimus Saksamaal mullu 18. juuli õhtul, kui Treuchtlingenist Würzburgi teel olnud rongis lõi 17aastane Afganistanist pärit põgenik inimesi kirvega. Rongis sai viga neli inimest. Nooruk põgenes, peatanud rongi hädapiduriga.

Juhuslikult viibis läheduses üht narkodiilerit otsinud politsei eriüksus, kes hakkas kurjategijat jälitama. Viimane ei alistunud vaid üritas hoopis politseinikke rünnata. Politseinikud avasid tule ja lasid kirvemehe mitme lasuga maha.

Hiljem selgus, et kirvemees oli põgenedes raskelt vigastanud ka 51aastast naist. Uurimisel selgus, et kirvemees oli seotud äärmusrühmitusega Islamiriik.

Düsseldorfi kirvemees ründas kell 20.51. Foto: AFP / Scanpix