Maailm

Paavst kaalub võimalust, et preestritena võiksid edaspidi tegutseda ka abielumehed

Toimetas Piret Kütt, 10. märts 2017, 16:07

19 KOMMENTAARI

a
abc/ 12. märts 2017, 18:13
Arvan,et see oleks õige otsus.Ainult Rooma katoliiklik usk on veel tsöllibadis kinni.Teised usud nagu Luteri usk,Vene õigeusk ja ka babtistid metodistid jne on selle ammu hüljanud.
e
etteaste/ 12. märts 2017, 17:04
t
Tsitaadid Piiblist/ 12. märts 2017, 14:21
Piibli seisukoht: "Jumala sõnum ütleb selgelt, et tulevastel aegadel hülgavad mõned usu, kuna nad võtavad kuulda eksitavaid sõnumeid ja deemonite õpetusi ning valesid, mida räägivad silmakirjatsejad, kelle südametunnistus on justkui põletusrauaga armistatud. Nad keelavad abielluda....". Seega abielu keeluga usuorganisatsioon on Piiblis seotud deemonite õpetustega, (mis ei muidugi ei tähenda, et kindlasti peaks abielluma). Abielu keelamine preestrite hulgas on muuhulgas põhjustanud palju jälkusi nagu laste pilastamine, samas ütleb Piibel veel, et nende teod saavad ikkagi avalikuks ning "seepärast lasebki Jumal neid eksitada, nii et nad hakkavad uskuma valet, ja nad kõik mõistetakse hukka, kuna nad pole uskunud tõde, vaid on tundnud heameelt ülekohtust".
v
vaim/ 11. märts 2017, 15:20
Milleks seda paavsti küll inimkonnale vaja on. Kas üldse tänapäeval neid tegevkirikuid ja muid usutempleid vaja on. Kõik ju teavad (vähemalt targad inimesed), et uskumused on lihtsalt mingi vana-vana igand ja senini lihtsalt traditsioonid. Pole senini mingit jumalat leitud ega nähtud ei kosmoses ega maapõues. Isegi kuradit pole nähtud (väljaarvatud alko-ja narko pohmeluses vist). Milleks või kelle jaoks neid õnnistamisi ja palvusi peetakse. Vanasti hoiti rahvast vaos ja sõnakuulekuses jumala kättemaksu ähvardusel. Rahvas oli harimatu ja uskus kõike seda jura. Loomulikult, kes tahab ja usub, uskugu, keegi ei keela. Aga imelik on see ikkagi. Kirikute remontimiseks suured kulutused ja need usujüngrid tahavad palka ka saada, ei tea, kust see tuleb. Veel praegusel, teaduse ja tehnika ajastul.
k
küsimus vaimule/ 11. märts 2017, 20:05
Aga milleks vajab inimkond suurmuftit, šeik ul islami, imaame, uleeme, mullasid ja muid taolisi tegelasi? Ega need tegelased sulle ometigi rohkem ei sümpatiseeri?
v
12. märts 2017, 14:30
vastan, ei, mulle ei ole vaja mitte mingisuguseid teiste rahvuste jumalaid ega kuradeid. Mina usun seda, mida ma näen, mitte seda mida ma kuulen. Ära pahanda, aga need usujüngrid on ühed väga jubedad inimesed (loomulikult mitte kõik), oled ehk kuulnud või lugenud laste pilastajatest kirikukoolides, joodikutest tapjatest, varastest (kiriku rahad) jne. Kui nad on jumalakartlikud, kuidas nad siis ise astuvad üle nendest normidest, mida jumal on kehtestanud. Kaasaarvatud praegune geide abielud. Kas see on jumalale meelepärane.
n
12. märts 2017, 14:34
näe, jälle ei lasta sulle vastata. Ütlen siis nii, et ma ei usu ühegi teise rahvuse jumalaid ega kuradeid. Ka mitte meie tänapäeva kirikujüngrite mula. Vaadaku, mida need kirikumehed teinud on. Laste ärakasutamine kirikukoolides, joomine, liiderdamine, kiriku rahade omastamine. jne. Kuidas saab neid inimesi tõsiselt võtta ja lisaks veel see geide abielude probleem kirikutes (laulatamine). Jumala sõna järgi ei või seda olla.
a
Albert1/ 11. märts 2017, 07:38
Paavsti jutt oligi tegelikult pedeabielus meeste kohta. Leheneegrid on jälle asja ära treinud!
m
Marko/ 11. märts 2017, 02:42
Siis võiks juba geipaaridest sinna mehi lubada, saaksid kooripoisid sest lõputust kiusust lahti. Arenguruumi on kirikuhärradel...
e
Ehk siis paavst kaalub/ 10. märts 2017, 20:43
varasema olukorra taastamist. Keskeajal olid katoliku preestrid abielus. Keeld pandi peale ainult selleks, et vältida rammusamate koguduste sattumist yhe perekonna kätte ehk siis preestrist isa pärandas valdused pojale ja komandad isikud said trääsa. Ega see keeld kah tegelikult ei aidanud - parematesse kohtadesse paigutasid senjöörid igal juhul oma lehma lellepojad ja kogu moos.
o
oik/ 10. märts 2017, 20:34
Paavstil oleks aeg viimaks Piiblit lugeda- Uues Testamendis ei ole ühtegi preestrit peale ülempreestri Jeesuse. Judaism on möödanik, loomaohverdus on minevik, templiteenistus on kehtetu. Aga eks kuidagi peab ju inimesi oma organisatsiooni küljes hoidma ja põhjendust nende sadade tuhandete preestrite palgal hoidmiseks.

n
Nojah/ 10. märts 2017, 20:25
h
hm/ 10. märts 2017, 20:22
Õigeusukirikus on ju see algkiriku aegne süsteem siiani: kes tahab preestriks saada, see kas abiellub enne ja siis saab preestriks või saab preestriks ega abiellu kunagi. Igaüks saab valida sobiva tee ja pole mingit preestrite põuda.
k
10. märts 2017, 20:16
kas siis kirik tunnistab,et ka kirikutegelastel lihalikud himud, mitte nii vagad nagu nad tahavad näidata.
p
Paavstil/ 10. märts 2017, 20:16
peigmehega tōsised plaanid
A
+!+!+/ 10. märts 2017, 19:45
Aga moslemitele? Miks nemad ei võiks preestrid olla, kui homod ja pedofiilid juba võivad?
J
!!!/ 10. märts 2017, 18:06
Järgmisena naised, abielunaised. Seejärel ka transvestiidid, geid ning lesbid. Elagu tolerantsus ja sallivus!
s
sõps/ 10. märts 2017, 20:18
naisi juba lubatakse! Aga tõesti, kui pedofiilid on lubatud, siis miks mitte ka heterod?
t
to sõps/ 11. märts 2017, 20:07
Katoliku kirikus? Mis ajast? Naispreestrid on küll luteri ja anglikaani kirikutes. Ning veel mitmetes sektides. Aga katoliku? Pole veel kuulnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee