Maailm

Täiendatud

Lõuna-Korea presidendi pooldajate protestimeeleavaldusel hukkus kaks inimest (1)

Toimetas Piret Pappel, 10. märts 2017 05:25
Protestijad ja politseiFoto: JUNG YEON-JE
Lõuna-Korea konstitutsioonikohus teatas täna president Park Geun-Hye tagandamisest.  Presidendi pooldajad protestivad otsuse vastu ja kaks inimest on rüseluses hukkunud, vahendas BBC.

Parlament tegi Parki tagandamisotsuse juba detsembris. Parki kohuseid hakkas täitma riigi peaminister, kuid konstitutsioonikohus pidi rahvusassamblee otsuse kinnitama.

Lõuna-Korea konstitutsioonikohus kinnitas presidendi tagandamise Foto: POOL

Park Geun-hyest sai esimene ametist vabastatud president riigi ajaloos. Ta kaotab oma presidendipuutumatuse ja võib kohtu alla minna. Põhiseaduse järgi tuleb uus riigipea valida 60 päeva jooksul.

Park Geun-Hye kaotab puutumatuse ja võib kohtu alla minnaFoto: © Damir Sagolj / Reuters

Tagandatud presidendile heideti ette korruptsiooni ja tema tagasiastumist nõudvatele protestidele kogunes möödunud aasta lõpus suur hulk inimesi.

Nüüd on tänavatele tulnud tagandatud presidendi pooldajad. Konstitutsioonikohtu ees on suur rahvamass. Parki poolt on peamiselt vanemaealised konservatiivid.

Protestijad konstitutsioonikohtu eesFoto: STRINGER

Politsei kasutas protestijate vastu pipragaasi ja uudisagentuuri Yonhap teatel on kaks meeleavaldajat rüseluses surma saanud. Väidetavalt on üks hukkunu vanem mees, kes kukkus politseiautost välja. Teisele olevat suur kõlar pähe kukkunud. Samuti on mitu inimest saanud vigastada.

Politsei kasutab Park Geun-Hye pooldajate vastu pipragaasiFoto: JUNG YEON-JE

Riigis käärivasse poliitskandaali on sattunud ka tehnoloogiahiid Samsung, kelle juht Lee Jae-yong on vahistatud. Väidetavalt andsid firma juhid riigi presidendi Park Geun-hy sõbra Choi Soon-sili tütrele altkäemaksu. Choi olevat kasutanud oma sõprust presidendiga riigi poliitika mõjutamiseks.

Samal teemal

06.03.2018
Lõuna-Korea ekspresident Park Geun-hye mõisteti kohtus süüdi
25.07.2017
Samsungi pärija läks korruptsiooni eest viieks aastaks trellide taha
09.04.2017
Lõuna-Korea valib uut presidenti
17.01.2017
Vahistati Samsungi pärija Lee Jae-yong

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee