Eesti uudised

Alltöövõtja alltöövõtjas kinni – kes vastutab töömehe surma eest?

Arvo Uustalu, 10. märts 2017 04:00

16 KOMMENTAARI

t
Tiit/ 12. märts 2017 08:32
Väga lihtne lahendus probleemile oleks,kui keelustataks nii öelda" ketitamine",see tähendab ,et peatöövõtjal saab olla teatud töödele ainult üks alltöövõtja kellega sõlmitakse leping,kuid kellel omakorda poleks õigust anda see töö edasi kolmandale osapoolele,nii peaks toimima asi ka Soomes.
e
Eesti edumudel/ 11. märts 2017 00:19
Nt ehituses on nende toiduahel kes ise mitte midagi ei loo, nii pikk, et töömees, kes on viimane- see sõidetakse rahadega üle.
Tavaline Eesti transpordifirma toiduahel Näiteks Kühne & Nagel, siis mingi nt Soome logistikafirma, siis selle tütarfirma Eestis, siis veokite omanik(ud) ja lõpuks juhid.
Kogu raha hajub vahepeal nii ära, et ahela lõpus on nii autode omanik kui juhid tegelikult võrreldes sama töö eest saadava rahaga nt Norras, purupaljad.
Jääbki ebaselgeks, kuidas minnes Skandinaavia firmasse, siis nii sellel ehitajal, kui ka autojuhil plaksust palk kahe või isegi kolmekordistub, kuid tööd tuleb teha endisest 1/3 vähem.
Kuidas on võimalik, et olles Eesti tööandja juures on elutööga teenitud pension 400 EUR, kuid tehes vähem tööd võõrriigi kodaniku või residendina nt seal 10 aastat- on see pension 3- 6x suurem?
Meie edumudelis on vist midagi valesti ja mittemidagitegijad ülihästi tasustatud?
i
Invaliid/ 10. märts 2017 19:30
Olin eile perearsti ootejärjekorras, kui üks noormees enne mind ja järsku helistati talle ja kahjuks oli arusaadav kohe et oli kokkulepe alltöövõtjaga või oli hoopis peatöövõtja kõne.
Võta kinni??? Üks sahkerdamine käib ju päevast päeva.
Mis siin on kommentaariumis nii keelatut, et Õhtuleht ei lase seda avaldada?
Korruptsioon vist..., kus on nüüd KAPO mehed?
K
:)/ 10. märts 2017 16:44
Kaapakate riigis ei vastuta keegi.
p
10. märts 2017 15:35
peatöövõtja peaks vastutama,tema saab nutsupaki ja palkabki siis neid väikseid vennikesi oma heaks tööle.
k
Karutapja/ 10. märts 2017 08:41
Meie riigi suutmatus ehitusturul korda majja lüüa on tõsine häbiplekk. Mustale töötamine on popp ja pigem norm.
k
kaks nädalat/ 10. märts 2017 07:55
polnud selge, kes mehe kraavi saatis??? mis ta oli siis seal mustalt tööl ja kõigi töövõtjate kamandada? kui ikka ametlikult, siis keegi teine paele otsese ülemuse ei saa töökäsku anda. ja kui andis, siis see mihkel eiras ise tööohutuse reegleid.
v
10. märts 2017 07:57
vana lugu, oligi mustalt nö proovipäeval vmt
v
vaatleja/ 10. märts 2017 07:53
See mis ehituses toimub nn. alltöövõtuga ja nö (maksu ja kohustuste-vabalt) saab varsti siin kõigile hukatuseks.

l
linnamees/ 10. märts 2017 07:36
Siin pole ju küsimust - peatöövõtja on süüdi. See on (juriidiline) isik, kes sõlmib tellijaga lepingu, saab rahad ja organiseerib töö. On aeg vastutama hakata ja muuta peatöövõtjad lõpuks jur büroodest teglikeks ehitusfirmadeks. Asi peaks juba praegu olema nii, et kui astud töömaale, siis on edaspidine ohutus kõik ainult peatöövõtja asi. Rahad ju on. Pole kuulnud, et tellija maksaks otse alltöövõtjale.
m
m./ 10. märts 2017 14:37
Peatöövõtjale alluva alltöövõtja alltöövõtja pole peatöövõtjale alluv alltöövõtja.
Peatöö paneb sildid välja aia peale et territooriumil kiivri, vesti, turvajalanõude ja muude isikukaitse vahendite kandmine kohustuslik. Alltöövõtja peab ise objektil oma uue mehe tooma peatöövõtja soojakusse kus talle tutvustatakse tööohutusplaani ja võetakse allkiri ohtudest teadlikkuse kohta. Kui alltöövõtja oma uut meest peatöövõtjale ei tutvusta, siis peatöövõtja ei saa teda ohtudest teavitada/tema turvalisust tagada. Korrarikkujat objektil pisteliselt kohates saab teda ainult noomida ja alltöövõtjat tööohutusreeglite rikkumise eest trahvida. Peatöövõtja ei ole lapsehoidja kes pidevalt iga töömehe seljataga seisab.
Pilaatus Kristuse süüdimõistmisest: Kui siis Pilaatus nägi, et ta midagi ei võinud parata, vaid lärm läks aina suuremaks, siis ta võttis vett ja pesi rahvahulga ees oma käsi, öeldes: „Ma olen süüta selle verest! Küll te näete!” (Mt 27:24)
s
Sass/ 10. märts 2017 07:36
Sellised jamad hoiaks ära seadusesäte, mis piirab alltöövõtu ahelat. Praktiliselt ei ole vajadust enama kui kahe alltöövõtja järgi ükskõik mis objekti eri tööde teostamiseks.
Praegu on vahendajaid, kes on tegelikult peatöövõtja rahakoorimise masinad, terve rodu, et raha liikumisi varjata!
a
ab/ 10. märts 2017 07:36
selge see, et ta mustalt tööl oli, seda saab igaüks aru, aga samas jah, meil on pädev ainult riigikohus, kõik muud alamastme kohtud on nagu elu on näidanud üks paras parasiitide pesa!
s
See on selge, et/ 10. märts 2017 07:05
Eestis ei vastuta keegi millegi eest.
v
võiks või/ 10. märts 2017 06:37
aga miks peaks? sa võiks ise vastutuse võtta kui arvad et keegi lihtsalt võiks seda teha.
e
Ehituse "virmad"/ 10. märts 2017 06:06
võiks eesti poliitikutelt eeskuju võtta ja kollektiivselt poliitilise vastutuse võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee