Eesti uudised

Kooli ainult seelikuga. On see tüdrukute diskrimineerimine?

Marvel Riik, 10. märts 2017 04:00

14 KOMMENTAARI

j
Jennifer/ 17. märts 2017 11:43
Krista vastus siin on väga hea ja õige. Olen samuti seisukohal, et see on puhas diskrimineerimine. Koolidirektor on oma lapsepõlve-aega kinni jäänud, siis kanti selliseid kleite, nimetati sarafaniks, ka mina veel 70-ndatel käisin algklassides sellise sinise pihikkleidiga, pärast tuli teksavorm, vene aja lapsena ei arvanud vormist midagi, kõigil ju oli. Tänapäeval peaks ikka valik olema ja riigikoolis ei saa olla selliseid karme omakehtestatud nõudeid !
m
Mõttemaailm/ 10. märts 2017 13:39
Võiks ju vastupidi küsida, miks ahistab 1 ema oma nõudmistega ülejäänud õpilasi ja vanemaid, kui kooli siseeeskirjad on paika pandud ja kes peavad lugu tüdrukute seelikute kandmisest, mille all vajadusel võib kanda retuuse. Kitsas või lai mõttemaailm? Naiselikkus ja mehelikkus. Naiselikkuse ilu tüdrukutel, oskus õpilaslikult tüdrukute päraselt riietada om last, mis muudab väikesed tüdrukud kauniks. Kui emal on probleeme lapse riietamisega, ei oska suunata seelikut kandma ja harjuda sellega? Kas ema oskamatus, saamatus või laiskus, et nõuda tüdruklapselt koolis pükstes käimist ja ainukesena mitte arvestades koolikorraga. Eestlased on põlvest põlve kandnud meelsasti seelikuid, kleite jne. ning naiselikult meeldivad ja kena välimusega olnud. Seega oleks ülekohtune kooli süüdistada.
k
Krista/ 10. märts 2017 10:54
Loen ja ma ei mõista, on see tänapäev või keskaeg ? Ja siis imestame, et lapsed on koolis õnnetud. Selles koolis on ju lausa kahekordne diskrimineerimine - sooline ja vanuseline. Kummastav on lugeda soovitust kannatajale- vaheta kooli. Mina isiklkult soovin küll saada hariduspetsialistide seisukohta sellel teemal ja haridusministeeriumi selgitusi, kuidas üks kool saab olla riik riigis. Miks peab selliselt üldse kedagi ahistama ?
o
Onu Juku/ 10. märts 2017 09:08
Igal koolil on õigus ise otsustada, kas neil on koolivorm kohustuslik või mitte. Kui mõnele lapsevanemale see ei meeldi siis on alati vaba valik panna laps teise kooli. Seega siin pole mingit diskrimineerimist vaid lihtsalt rumala lapsevanema vingumine, sest ta arvab, et peab olema kohutavalt eriline.
s
10. märts 2017 08:59
Siis oleks ju ka poiste diskrimineerimine, sest vaevalt neid sellise ilusa seelikuga kooli lubatakse.
j
Jura/ 10. märts 2017 13:46
Poisid polegi ju tahtnud seelikutega kooli minna. Milleks sellist jura ajada poiste diskrimineerimisest. Ei ole kuulnud, et kooli siseeeskirjad seda nõuaksid.
u
Uunu/ 10. märts 2017 08:51
Kui on vorm, siis on vorm. Ja kui lapsevanemale või lapsele ei meeldi, siis otsigu kool, kus on vormitu.
n
nojahh/ 10. märts 2017 08:45
kas on selline seaduslik alus olemas ,et ühtne vorm on seaduslik ? Või lastevanemate ühine otsus ?
a
Arvan../ 10. märts 2017 08:38
..et koolides peab olema ühtne koolivorm,lõpeb kooli kiusamine ära riietuse suhtes.Siiani koolides on õpilaste mõnitamine:vaata mis seljas,mis jalas-polegi firmakad jne.
Millal ükskord koolijuhid saavad aru ja tunnistavad,et mis tegelikult toimub koolides,aeg pea liivaalt välja võtta.Õpilane ei tule rääkima klassijuhatajale,mis toimub,siis teada,mis juhtub...?

a
? juulius/ 10. märts 2017 08:31
asi see koolivõrk on? põhja koreas on veel parem: üks vorm, üks juht, üks mõte...
n
Naine/ 10. märts 2017 08:27
Eksole, meie kliimas võiks suisa miniseelikut nõuda - siis oleks poisid koolis väga häppid. Krt küll! Üks asi on koolivorm, milles võivad olla ka tüdrukutel püksid ja teine asi on diskrimineerimine, mida see antud juhul on.
e
ehh/ 10. märts 2017 06:24
kadestan neid tüdrukuid, et neil on ilus koolivorm. Sa ei pea igal hommikul hirmuga mõtlema, millised uued hilbud on täna teistel tüdrukutel ja kas sinu korralik kooli jaoks sobiv riietus ei hakka teisi, targakesi juba ärritama ja ei tehta sind riietuse pärast pilkealuseks. Sest mis on tähtis juba algklassidest - hilbud, olgu need või hiina hilbud.
j
Juulius/ 10. märts 2017 06:19
Et algastme tüdrukud on ebavõrdses seisus võrreldes poiste ja vanemate klasside tüdrukutega? Milles? Eks ikka selles, et ei saa pükse kanda! Ehk on nad ebavõrdses seisus ka millegi muuga.Vanematel tüdrukutel ja poistel on kindlasti ka oma sõber, osa neist käib peol, osa tarvitab alkoholi, mingit mõnuainet või suitsetab. Ka seda ei saa väikesed tüdrukud teha. Üldiselt, koolivõrk ongi selleks, et seda koolis kanda. Ja kui tüdrukutele on ettenähtud seelik, siis nii ongi. Soovitus_ kui tütrele ei meeldi koolivõrk sellisena, siis tuleks ehk laps panna sinna kooli , kus vormi ei ole või vormi juurde tüdrukutel on püksid.
v
Variant/ 10. märts 2017 09:17
On ka variant, et kui ei meeldi, siis tõstatad koolis teema, kogud kokku mõttekaaslased ja esitate koolile oma ettepaneku. Kindlasti on veel neid, kes pooldavad pükse koolivormi osana. Koolivorm sai otsustatud aastal 2009 ja kes see enam mäletab, mis olid need argumendid, et väikestele tüdrukutele vormipükse ette ei nähtud. Tookord olid kõik rahul. Ka praegu on enamus rahul. Need, kes enam ei ole, pangu seljad kokku ja edastage oma murekoht kooli juhtkonnale. Lugupeetud lapsevanem on alustanud oma võitlust valest otsast. Loogiline oleks seda asja hakata ajama kooli, mitte voliniku kaudu.