Eesti uudised

LIIGUTAV VIDEO: sõdur saatis vana armeekoera viimsele teekonnale Ameerika lipuga 

Toimetas Greete Kõrvits, 9. märts 2017 20:06
Foto: PantherMedia / Scanpix
Sõjaväekoer, kelle treener oli omale võtnud, suri ootamatult terviserikke tagajärjel. Emotsionaalne lahkumine neljajalgsest sõbrast võttis veelgi liigutavama pöörde, kui sõduri ülemus käskis välja tuua lipu, et truu riigikaitsja õigete austusavaldustega ära saata.

Ameerika uudistesait Inside Edition kirjutab 11-aastasest saksa lambakoerast Bodzast, kelle maine teekond lõppes eelmisel nädalal pärast eluaegset sõjaväeteenistust. Tema treener Kyle Smith, kes võttis Bodza pärast koera erruminekut omale koju, kirjeldab, et lahkumine oli kohutavalt kurb. "Ma hoidsin teda kogu see aeg oma käte vahel," räägib Smith. "Ma ei ole elus nii palju nutnud."

Smith viis koera veterinaari juurde ning sai sealsamas teada, et midagi pole enam teha. Armastatud lemmik tuli magama panna. Kohale saabusid ka mehe kaaslased sõjaväest. Kuigi Smith üritas oma emotsioone varjata, ei õnnestunud see tal kuigi hästi.

Smithi ülemus nõudis loomaarstilt: "Kus teil Ameerika lipp on? Teil peab see siin majas kusagil olema. Leidke see kohe üles ja tooge siia!" Lipp laotati üle Bodza keha, austusavaldusena tema teenistuse eest.

Kui Bodza erru saadeti, teadis Smithi ülemus, et mees tahab koera endale võtta. Ta korraldas Smithi eest ära paberitöö ja üllatas teda koera viimase tööpäeva lõpus, kui käskis Smithil oma autosse vaadata. Autos olid juba veekausid ja rihmad ning õnnelik pensionär tõsteti oma uue omaniku pagasnikusse.

Kyle Smith on peagi isaks saamas. Ta on kurb, et Bodza ei olnud noorem, sest siis oleks ka tema laps saanud sõbraliku hiiglasega mängida.