Maailm

Kohutav õnnetus Malta elanikele: Taevasinine aken varises kokku (16)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. märts 2017 18:05
Taevasinine aken.Foto: Reuters / Scanpix
Paekivist kaar, mida kutsuti nimedega Azure Window ja Tieqa tad-Dwejra, hävines eile tormituultes. Kaar oli juba kaua aega loodusjõudude käes kulunud. Televaatajatele on Taevasinine aken tuttav sarjast "Troonide mäng", kus kaare taustal toimus khaal Drogo ja Daeneryse pulmaöö lõppvaatus.

Gozo saare rannikul kõrgunud Taevasinine aken oli turistide seas populaarne, kuid nüüd on aken kadunud. Kolmapäeva hommikul möllanud tormis vajus kaunis loodusime kokku ja langes Vahemere lainetesse.

"Akna all oli mässav meri," kirjeldab ajalehele Times of Malta kohalik elanik Roger Chessell. "Järsku kukkus kaar valju raginaga merre. Meeletult palju vett lendas õhku. Selleks ajaks, kui vesi tagasi langes, oli ka torn vette vajunud."

Kohal, kus Taevasinine aken kõrgus, laiub nüüd tühjus. Foto: Reuters / Scanpix

Kokkuvarisemisele järgnenud pressikonverentsil tunnistas Malta keskkonnaminister Jose Herrera kurbusega, et õnnetust poleks mitte ühegi vahendiga suudetud ära hoida. Korrosioon oli juba nii kaugele arenenud, et kauni loodusime lagunemine oli paratamatus.

Gozo saare minister Anton Refalo kirjeldas, et õnnetus on nagu kaotada osake iseendast. Kuid ta on veendunud, et Gozol on peale akna turistidele ka palju muud pakkuda. Malta peaminister Joseph Muscat ütles Twitteris, et õnnetus oli südantmurdev.

Taevasinine aken oli üks Malta peamisi vaatamisväärsusi. Turistid armastasid üle kaare jalutada, hoolimata sellest, et viimastel aastatel oli see varisemisohu tõttu keelatud. Veel 2013. aastal usuti, et kaar peab vastu veel aastakümneid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee