OTSINGUD: Saksamaa politseinikud kontrollivad autosid, et leida lapsemõrvar Marcel Hesset. Foto: Imago / Scanpix
Aadu Hiietamm 10. märts 2017 04:00
Saksa politsei jahib üheksa-aastase poisi teismelist mõrvarit.

Saksamaa politsei otsib 19aastast Marcel Hesset, kes tappis esmaspäeval Hernes üheksa-aastase naabripoisi 58 noahoobiga ning postitas mõrvast video ja fotosid internetti. Pärast kodulinnast põgenemist praalis Marcel Hesse internetis, et tappis ka naise, kes osutas lapsest suuremat vastupanu, vahendab Deutsche Welle.

Marcel Hesse (19) on relvastatud ja väga ohtlik, hoiatab Saksa politsei. Tema nägemisel tuleb helistada telefonil 110 ja öelda, kus mõrvarit nähti.

Mitte mingil juhul ei tohi temaga kontakti võtta, hakata jälitama või koguni kinni pidama, sest see võib lõppeda halvasti, vahendab politsei pressiesindaja õpetussõnu Bild Online.

MÕRVAR JA TEMA OHVER: Lääne-Saksamaal Herne linnas tappis 19aastane Marcel Hesse (vasakul) esmaspäeva õhtul noaga üheksa-aastase naabripoisi Jadeni. Foto: AFP / Scanpix

MÕRVAR JA TEMA OHVER: Lääne-Saksamaal Herne linnas tappis 19aastane Marcel Hesse (vasakul) esmaspäeva õhtul noaga üheksa-aastase naabripoisi Jadeni. Foto: Facebook

Riigis tagaotsitavaks kuulutatud Marcel Hesse on kõhna kehaehitusega 175 sentimeetri pikkune töötu noormees, keda tema 21aastane õde iseloomustas kui absoluutset psühhopaati, kellele meeldib kanda sõjaväevormi ja harjutada koduaias Jaapani mõõgavõitlust. Lapsena tappis ja tükeldas Marcel õe hamstri.

Suhtus ohvrisse sõbralikult

Naabripoiss Jadenisse suhtus Marcel aga hästi ja oli temaga sageli sõbralikult suhelnud. Seetõttu ei tekkinud Jadeni vanematel mingit kahtlust, kui Marcel esmaspäeva õhtul uksekella helistas ja palus viisakalt Jadenil tulla appi redelit hoidma.

Jaden läkski. Kui poiss õhtusöögi ajaks tagasi ei tulnud, läks kasuisa teda kutsuma. Oma õuduseks leidis kasuisa keldrist vereloigus lebava Jadeni surnukeha. Kohtueksperdid loendasid hiljem tapetud lapse kehal 58 noahaava.

Marcel oli selleks ajaks juba kodust lahkunud. Enne seda oli ta piiratud juurdepääsuga internetifoorumisse postitanud veretööd tõendava video ja fotod. Neid märganud noormees informeeris kohe ka politseid.

Lapsemõrvar andis endast taas märku teisipäeva pärastlõunal. Kell 15.47 postitas ta internetifoorumisse sõnumi: "Ma lõikasin 120kilogrammise koletisega võideldes endale kätte. Ta osutas lapsest suuremat vastupanu. Ma piinasin talt panga, arvuti ja telefoniparoolid välja, seetõttu ei saa ma tema nime avalikustada."

Politsei ei olnud eilseks veel suutnud välja selgitada, kas selle sõnumi kirjutas tagaotsitav lapsetapja ja kas tõepoolest on veel keegi tapetud. Seetõttu oodatakse elanikkonnalt vihjeid, kas mõni Hernest 80 kilomeetri raadiuses elav naine on alates teisipäeva hommikust kadunud.

OTSINGUD: Saksamaa politseinikud kontrollivad autosid, et leida lapsemõrvar Marcel Hesset. Foto: Imago / Scanpix

Arvestades, et eile otsis politsei tunnistajaid, kes on tagaotsitavat kohanud mõnes haiglas, apteegis või arsti juures, siis tundub, et teist mõrva peetakse tõenäoliseks.

Seda enam, et Dortmundi politsei pressiesindaja pidas võimalikuks, et Marcel Hesse on kätt vigastanud. Politsei avaldas ka ühe koera pildi ja palus infot looma omaniku kohta. Mis sellel koeral on ühist tagaotsitava mõrvariga, seda ei soovinud uurijad asja huvides veel avaldada.

Psühholoogid usuvad, et seni tähelepandamatult elanud Marcel Hesse soovis veretööga tõmmata endale tähelepanu ja kaaskodanike viha.

Politsei otsib suurte jõududega

Kolmapäeva hommikul otsisid politseinikud läbi Hernest 30 kilomeetri kaugusel Wetteri gümnaasiumi – keegi oli teatanud, et märkas Marcel Hesset kooli lähistel. Politseinikud teda gümnaasiumist või selle lähistelt ei leidnud.

Eile otsis 60 politseinikku mitu tundi põhjalikult läbi üht Mönchengladbachi haiglat, kuid taas tulemusteta.

Jadeni ema Jeanette F. (41) rääkis ajalehele Bild, et nägi oma poja hilisemat mõrvarit sageli koduaias. Talle meeldis kepiga vastu puud peksta. Marcus karjus sageli oma vanemate ja õe peale ning lõi korra ka õel silma siniseks.

"Marceli ema ütles mulle kahe aasta eest, et käis pojaga psühholoogi juures. Seal näitas ta end aga parimast küljest ning psühholoog leidis, et kõik on korras," ütles Jeanette F. Kuna aga Jadenisse oli Marcel alati hästi suhtunud, siis ei osanud ta ka midagi karta.

OTSINGUD: Saksamaa politseinikud kontrollivad autosid, et leida lapsemõrvar Marcel Hesset. Foto: Imago / Scanpix