Maailm

Stockholmis toimus kaks topeltmõrva (9)

Aadu Hiietamm, 10. märts 2017 04:00
Stockholmis toimus kaks topeltmõrva.Foto: Reuters / Scanpix
Rootsi pealinnas Stockholmis Kista linnaosas märgati kolmapäeva õhtul kella 22 paiku avatud ustega autot , mille tuled põlesid. Autos oli kaks raskete kuulihaavadega meest, vahendab Helsingin Sanomat.

Mehed toimetati kiiresti Karolinska ülikooli haiglasse, kuid nende elu päästa ei suudetud. Üks suri samal õhtul kell 22.42 ja teine öösel kell 2.27.

Politsei kõneisik Anna Westberg ütles agentuurile TT, et tapetud mehed olid 20–30aastased. Tunnistajad olid kuulnud sündmuskohal nelja lasku ning seejärel sõitis sealt suure kiirusega minema hõbedavärvi auto.

Politsei arvates on see kahe kurjategijate jõugu omavaheline arveteklaarimine. Tüli sai alguse narkokaubandusest.

Tegemist oli juba teise topeltmõrvaga sel nädalal. Nii tungis teisipäeval mitu kurjategijat Hallonbergeni linnaosas ühte korterisse ja pussitasid surnuks naise.

Samas korteris olnud mees pääses põgenema, kuid kurjategijad jõudsid talle järele ja lõid teda mitu korda noaga. Mees suri hiljem haiglas. Politseinikud vahistasid selle topeltmõrvaga seoses neli inimest.

Politsei usub, et mõlemad topeltmõrvad on omavahele seotud.

Stockholmi läänis on alates käesoleva aasta algusest tulirelvast tapetud seitse inimest. Mõrvatuid on aga kokku 47. Politsei on telekanali SVT andmetel konfiskeerinud kurjategijatelt 17 Kalašnikovi automaati.

Stockholmis toimus kaks topeltmõrva. Foto: Reuters / Scanpix