Eesti uudised

Tere ASi suurimad võlausaldajad Nordea ja DNB müüsid oma nõuded Tere vastu ASile Maag Grupp (2)

Toimetas Maria Rozbaum, 9. märts 2017 14:30
Foto: TEET MALSROOS
Maag Grupp ostis Nordea ja DNB Pangalt Tere ja Terega seotud äriühingute laenunõuded ning sai Tere suurimaks võlausaldajaks. Pangad pole pärast tehingut enam Terega seotud.

Nõuete müügi tulemusena ei omandanud Maag Grupp kontrolli Tere ASi üle, kuid plaanib pidada läbirääkimisi Tere omandamiseks ja esitada koondumisteate koondumisloa saamiseks.

"Tulenevalt oma eesmärkide saavutamisest, milleks oli ettevõttele laenatud raha tagasisaamine, väljuvad pangad Terega seotud keerulistest protsessidest,"ütles advokaadibüroo COBALT juhtivpartner, vandeadvokaat Jaanus Mody. "Pangad loodavad, et Terega seotud ebakindlus lõpeb peatselt ka teistele asjaosalistele rahuldavalt ning ettevõte jätkab tegevust edukamalt."

"Mitu kuud kestnud läbirääkimised kandsid vilja, Maag Grupist on tehinguga saanud Tere suurim võlausaldaja," ütles ASi Maag Grupp nõukogu esimees Roland Lepp. "Nõuete omandamisega ei saanud me kontrolli Tere ASi üle, kuid plaanime alustada läbirääkimisi Tere omandamiseks ja esitada seejärel koondumisteate koondumisloa saamiseks."

Samal teemal

19.07.2017
Tere kaebab saneerimiskava kinnitamata jätmise edasi