Eesti uudised

Pärnu haigla nõukogu otsustas vaatamata skandaalidele juhatuse ametisse jätta (29)

Toimetas Geidi Raud, 8. märts 2017, 17:55
Foto: Alar Truu
Kuigi Pärnu haigla ümber lahvatanud skandaali käigus paljastus mitmekümne tuhande euro kadumine, virtuaalrahakaevandus ja tööajast haiglajuhi kodu hooldamine, otsustas haigla nõukogu täna, et jätab juhatuse ametisse.

"Nõukogu pidas pika ja sisutiheda arutelu Pärnu haigla juhtimisest ning asus seisukohale, et kuigi juhtkonna liikmete tegevuses on olnud eksimusi, saab nõukogu juhatust usaldada oma suuniste elluviimisel ja Pärnu Haigla kui organisatsiooni tugevdamisel," teatas Pärnu haigla nõukogu esimees Enn Raadik.

Õhtuleht kirjutas veebruaris, et Pärnu haiglas on ilmsiks tulnud hulk veidrana tunduvaid kahtlusi.  Lisaks sellele, et paljastus 36 000 euro kadumine (haigla juhatuse esimehe sõnul on see summa 28 000), pani patsientide andmed ohtu haiglas asunud virtuaalraha kaevandus ning töötajatele anti ülesandeid, hooldamaks haiglajuhi kodu.

Vähemalt 28 000 euro kadumine avastati 2012. aastal inventari käigus, kui tuli ilmsiks, et majandusosakonna juhataja on tellinud üle poole haigla majapidamiskraamist (nt tualettpaber) ühelt ja samalt firmalt. Liiatigi sellistes kogustes, mis lattu ei mahugi: üle 42 protsendi rohkem, kui eelarves oli ette nähtud. Sellistes kogustes kraami polnud aga mitte kuskil.

Lõplikult vahele jäi majandusosakonna juhataja alles siis, kui püüdis olematut kraami kirjutada teiste osakondade kraesse. Postimehe käes olnud dokumendi põhjal tegi ta haiglale nõnda kahju vähemalt 36 000 euro eest. Haigla juhatuse esimehe Urmas Sulesõnul jäi summa aga 28 000 euro juurde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee