Eesti uudised

Uudist täiendatud!

FOTOD | President Kaljulaid on koos suure delegatsiooniga riigivisiidil Soomes (15)

Toimetas Kristin Aasma, 7. märts 2017, 17:48
President Kersti Kaljulaid (vasakul) ja Georgi-Rene Maksimovski alustasid 7. märtsil koos esindusliku äridelegatsiooniga riigivisiiti Soome Vabariigis.Foto: AFP / Scanpix
President Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski alustasid täna koos esindusliku äridelegatsiooniga riigivisiiti Soome Vabariigis.

Eesti riigipea kohtus täna Helsingis Soome presidendi Sauli Niinistö, peaminister Juha Sipilä, Soome parlamendi spiikri Maria Lohela, Helsingi linnavolikogu esimehe Tuuli Kousa ning linnapea kohusetäitja Pekka Sauriga.

Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi riigivisiit Soome 7. märtsil 2017.Foto: Raigo Pajula / president.ee

Helsingis pani president Kaljulaid pärja sõdades langenute risti jalamile ja Mannerheimi samba juurde. Samuti viis riigipea kimbu Hõimuveljed 1939-1945 kivi juurde ning Soome vabatahtlike mälestusmärgile.

Eesti riigipea kõneles riigivisiidi puhul korraldatud Soome-Eesti ärifoorumil. President Kaljulaid külastas ka Helsingi Eesti Maja ning Latokartano kooli, kus on Eesti lastele tagatud eestikeelne õpe.

Visiidi teisel päeval külastab president Kaljulaid Tampere linna, kus ta kohtub linnavalitsuse esindajatega ning peab avaliku loengu Tampere Tehnikaülikoolis.

Riigipead saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad ka Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Kalle Palling, haridus-ja teadusminister Mailis Reps, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, Eesti Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman äridelegatsiooni juhina, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Peterkop, Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas ning Eesti Reservohvitseride Kogu esimees kapten Andre Lilleleht.

President Kaljulaidi saadab riigivisiidil 41-liikmeline äridelegatsioon.

15 KOMMENTAARI

a
alf 8. märts 2017, 12:50
Milleks ja mis eesmärgil jälle maksumaksja raha kulutatakse mõttetutele reisidele suure delegatsiooniga , jääb arusaamatuks. Kas eestil tulemas jälle nälja-aeg ,et asjapulgad soome tasuta toitlustama-majatama viia , ehk antakse veel kingitusi -nänni ka veel kaasa?
n
niisiis 8. märts 2017, 09:40
Näen Eesti Presidendis käpiknukku, isegi vabariigi aastapäeva kõnet ei suuda oma sõnadega pidada. Näha on, et inimene on pandud lihtsalt augutäiteks. ...
(loe edasi)
Loe kõiki (15)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee