Eesti uudised

GALERII | Vaata, kuidas möödus 1. jalaväebrigaadi õppus Talvelaager (5)

Õhtuleht.ee, 7. märts 2017 16:14
Foto: Karl Johanson, Marina Loštšina
Pühapäeval lõppes 1. jalaväebrigaadi õppus Talvelaager, kus talvist sõjapidamist harjutas üle 1700 kaitseväelase Eestist ja Ameerika Ühendriikidest.

"Tänavune Talvelaager oli eelnevatest kordi suurem nii osalejate kui ka intensiivsuse poolest, andes igale osalenud üksusele ning 1. jalaväebrigaadi staabile võimaluse õppida ning harjutada Eesti kaitsmist parimal moel,“ ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm.

Õppus Talvelaager oli jagatud kolme etappi: esimestel päevadel tuletati meelde talvetingimustes vajalikke üksikvõitleja oskusi. 1. märtsil algas õppuse aktiivne faas, kus harjutati ala hõivamist ning selle kaitsmist, luuretegevust, ründelahingut ning tagala-alaseid tegevusi.

Õppusel osalesid tegevväelased ja ajateenijad 1. jalaväebrigaadi staabist, Scoutspataljonist, Kalevi jalaväepataljonist, tagalapataljonist, luurekompaniist, staabi- ja sidekompaniist, tankitõrjekompaniist ning Kuperjanovi jalaväepataljonist.

Samuti võtsid õppusest osa Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna kaitseliitlased ning Ameerika Ühendriikide Eestis viibiva kompanii kaitseväelased. Osalenud manööverüksusi toetasid õhuvägi ning pioneeripataljon.