Eesti uudised

Täiendatud 12.45!

VAATA PILTE! Algas Viljandis mehe surnuks tulistamises süüdistatava kohtuprotsess (17)

Maria Rozbaum, 7. märts 2017 12:20
Foto: Aldo Luud
Viljandis algas mehe surnuks tulistanud Rene Petersoni kohtuprotsess. 38-aastast meest süüdistatakse mõrvas ja tapmiskatses.

Süüdistuse kohaselt tulistas Viljandis Valuoja puiesteel asuva kortermaja elanik Rene mullu 15. aprillil esmalt läbi suletud korteriukse korrus kõrgemal asuvasse korterisse, kus viibisid naine ja väike laps, kes õnneks vigastada ei saanud.

Hiljem tulistas süüdistatav trepikojas sellel hetkel teise ja kolmanda korruse vahel viibinud meest ja naist. Üks kuul tabas 39-aastast meest selga ja ta suri saadud vigastusesse sündmuskohal.

Eelnevalt oli Rene süüdistuse järgi käinud poes, kust ostis ketaslõikuri ja lõikeketta, millega lõikas kodus lahti relvakapi ukse, et saada kätte lähedasele kuuluv revolver.

"Süüdistatav tunnistas eeluurimisel oma tegu ja tõi tulistamise põhjusena välja, et kuna tal oli väga halb enesetunne, häirisid teda ülakorruselt kostvad helid," ütles ringkonnaprokurör Merike Tikk.

Prokurör lisas, et kohtueelse menetluse käigus läbiviidud ekspertiis tunnistas mehe süüdivaks. Varem Rened kriminaal- ega väärteokorras karistatud ei ole.

Süüdimõistmisel mõrva eest näeb seadus ette kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistuse.

Samal teemal

06.04.2017
Viljandi tulistaja kuulas tuimalt kohtuotsuse ära ja ägestus siis
08.03.2017
Mõrvar ei tunnista kohtus süüd: ma jätsin ainult rohud võtmata!
07.03.2017
Mullu kevadel Viljandi kortermajas kahe lapse isa surnuks tulistanud mees tunnistab ennast süüdi vaid selles, et rohud võtmata jättis
25.08.2016
Viljandis mehe surnuks tulistamises süüdistatav läheb kohtu alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee