Pank võttis Leedo ja Miili laevad laenu katteksFoto: Küllike Rooväli
Küllike Rooväli 7. märts 2017 04:00
Saaremaa Laevakompanii (SLK) all Saksamaal Elbe jõel sõitnud parvlaevad Saaremaa ja Muhumaa läksid laenu katteks üle Hollandi pangale ja on alates 1. märtsist juba Malta lipu all.

Saaremaa Laevakompanii (SLK) all Saksamaal Elbe jõel sõitnud parvlaevad Saaremaa ja Muhumaa läksid laenu katteks üle Hollandi pangale ja on alates 1. märtsist juba Malta lipu all.

Kuigi SLK teatas möödunud nädalal – SLK omanikule Vjatšeslav Leedole kuuluva ajalehe Saarte Hääl vahendusel –, et müüs osaluse Elbe-Link Reedereis ja lahkus sealsest ärist, on see vaid pool tõde.

Tegelikkuses ei suutnud SLK Saksamaa tütarfirma Elbe-Link Reederei enam väidetavalt ettevõtja Olav Miilile kuulunud laevade eest pangale liisingumakseid tasuda. Algusest peale laevade omanikuks olnud DVB Bank võttis laevad lõpuks tagasi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (22)

trifiid 7. märts 2017 22:48
Palot pole siin küll vaja kiruda. Põhipasa keeras ikka kokku Parts ja Leedo läks ka lõpuks ülbeks.
Kui riik oleks tahtnud praamiäri oma kanda võtta, oleks uusi laevu pidanud tellima hakkama kohe kui Leedoga leping sõlmitud. Siis oleks olnud aega nii laevade ehitamiseks kui Leedol enda omade mahamüümiseks.
Parts niimoodi teha ei saanud, sest Leedo maksis regulaarselt osa dotatsioonist kilekotiga ämmale . See garanteeris järgmise dotatsiooni ja uue lepingu . Kõik oli nii nagu reformipartei tagatuba ette nägi.
Ja siis , enne järjekordset lepingu pikendamist, küsis Leedo oravatelt ootamatult , et aga kas nad hoopis halli käbi imeda ei tahaks? Võib-olla hakkas kartma, võib-olla aimas Tallinna sadama reformarite kinnikukkumist ette, võib-olla arvestas, et sinisokk võetakse juba varem kohalt maha.
Südamepõhjani solvunud oravapartei lepingute enam ei pikendanud ja Palol kästi kiirkorras uued laevad ehitada. Kes mäletab - Palo punnis alguses vastu ja väitis, et nii kiiresti küll keegi laevu valmis ei saa. Sadama oravad , no need kes pärast tsemendi peale viidi,, kinnitasid, et saab küll ja altkäemaksuga ei koonerdanud. No ei ole võimalik, sai ju räägitud. Laevaehitamist määravad ikka füüsikaseadused, mitte mingid ahjualuse niisked unenäod.
ja JA 7. märts 2017 19:23
ONGI ALGUL KITSELEHT NÜÜD LIBALEHT petkuri E-oorava pilt ja luule võeti 2-he päeva pärast meediast kuna ei jõutud komentaaride kustutajaid ja OMASI KIRJUTAJAID nii palju palkata ???
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS