Eesti uudised

Hüljatud taksid vaevlesid metsas 

Kristin Aasma, 6. märts 2017 04:00
HÜLJATUD: Harjumaalt Harku vallast Vääna metsast leiti kaks taksikoera, kellest üks oli surnud. Foto: Kaija Paalberg / Facebook
Jalutaja leidis üleeile Harjumaal sügavalt Vääna metsast kaks taksikoera, kellest üks oli juba surnud. Teada on, et nad kannatasid seal vähemalt kümmekond päeva, sest loomad leidnud mees kuulis esimest korda haukumist juba kümme päeva tagasi, kui käis oma koertega jalutamas. Siis ei teinud ta sellest numbrit, arvates, et keegi jalutab enda lemmikutega. Üleeile, kui ta läks jälle koertega metsa, kostis sealt taas klähvimist.

"Ta otsustas vaadata, kas mõni koer on puu külge ketiga kinni jäänud," kirjutas Eesti Loomakaitse Liidu Lääne-Eesti piirkonna juht Kaija Paalberg oma Facebooki lehel.

Samal teemal

Mees leidis eest kaks väikest nälginud taksikoera, kellest üks oli juba eluvõitlusele alla andnud. Koerakesed olid endale kraapinud sooja saamiseks mulla sisse pesa.

Ellujäänud loomale polnud aga kannatusterada abimehe saabumisega veel lõppenud. Kaija Paalbergi sõnul helistas härra Tallinna loomade hoiupaika, kellel on Väänaga leping, kuid ei saanud kedagi kätte. Paalberg ütles Õhtuleht.ee-le, et Tallinna lähivaldadel on jõus lepingud Tallinna hoiupaigaga, kuigi juba pikemat aega tegutseb Tallinnas Paljassaares ka loomade varjupaik. "Kuna härral oli selgelt meeles õpetus, et sellisel puhul ei tohi ise midagi teha, siis viis ta koerale sinna süüa ja proovis hoiupaika kätte saada."

Eile hommikul katkes mehe kannatus ja ta helistas Läänemaa loomade varjupaika. "Võtsime varjupaiga vabatahtlikuga kiibi­lugeja ja asusime Vääna poole teele," kirjutas Paalberg.

"Käisime ellujäänud koeraga ka kliinikus, kus selgus, et tal on suured piimanäärme kasvajad, mis vajavad kohe sekkumist. Homme läheb väike vapper tegelane Pärnusse kliinikusse, kus tehakse uuringud. Peavarju pakub talle praegu Läänemaa varjupaik, kuid pärast operatsiooni vajab koerake kindlasti hoiukodu, kus kenasti taastuda."

Pole teada, kuidas taksid metsa sattusid. Koerad ei olnud kinni köidetud. Paalberg teeb üleskutse: "Kui sa tead kedagi, kellel oli alles mõni aeg tagasi kaks taksikest, keda enam pole, siis kirjuta aadressil kaija@loomakaitse.eu või helista numbril 5346 3593."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee