Eesti uudised

15 000eurone õppetund: ettevaatust, kui vallandate õigusnõuniku! (39)

Juhan Haravee, 6. märts 2017 04:00
VÕITJA: Hiiu vallavalitsuse uksi pole endisel õigusnõunikul Marin Vallikivil enam vaja tööle minnes ja tulles kulutada. Küll aga on tal põhjust rõõmustada: kohus tunnistas tema põhjendamatu vallandamise ebaseaduslikuks. Foto: Helja Kaptein

"Uue ülemuse pahatahtlikkust pidin taluma igal sammul," meenutab Hiiu vallavalitsuse endine õigusnõunik oma karjääri lõppu avalikus teenistuses. Kohus leidis, et tema ebaseaduslik vallandamine läheb vallale maksma vähemalt 15 000 eurot.

Marin Vallikivi on noor juristiharidusega Hiiu naine, kes töötab Kärdla põhikoolis kantseleijuhina. Vaid sekretärivilumust nõudvas ametis püüab ta jõudumööda leida ka erialast rakendust. "Ma olen oma töö ja kolleegidega väga rahul, kõik on hästi tore," lausub Marin, tunnistades, et pole hetkekski kaotanud lootust kunagi naasta oma ülikoolis õpitud ameti juurde.

Seni on tal aidanud erialast vormi säilitada näiteks edukalt kulgenud kohtuvaidlus eelmise tööandja, Hiiu vallavalitsusega. Seal töötas Marin ligi kaks ja pool aastat õigusnõunikuna, täites ajutiselt ka lapsepuhkusele siirdunud vallasekretäri kohustusi.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee