Büroohoone Kawe Plaza sai nurgakivi

21. august 1997 00:00

MARKO LIIBAK

Eile pandi nurgakivi Vabaduse väljakule hotelli Palace vastu rajatavale büroohoonele Kawe Plaza.

Hüvitusfondi finantseeritav ja kinnisvaraarendusfirma Kawe Group Ltd. eestvedamisel rajatav 7-korruseline äri- ja büroohoone peaks peatöövõtja ehitusfirma EMV projektijuhi Kajar Kruusi kinnitusel valmima järgmise aasta juuni lõpuks.

Ehituse ajagraafikut pingestasid juuni lõpus ja juuli alguses Kawe Plaza krundil toimunud arheoloogilised kaevmised, mis tõid päevavalgele 16.-18. sajandist pärit Tallinna eeslinna säilmed. Hoone arhitekti ja Kawe Plaza ühe osaniku ja juhatuse esimehe Henno Sillaste sõnul seiskus ehitustegevus krundil kaheks nädalaks. Kawe Groupi poolne projektijuht Sulev Nõmmand ütles, et vähesel määral sai ehitada ka kaevamiste ajal, kusjuures selle käigus süvendati ka krunt.

Sillaste rääkis, et väljakaevamised tehti üllatavalt kiiresti ning see oli normaalne protsess, kuid kergendas omanike rahakotti. Tema sõnul ulatuvad väljakaevamistega seonduvad kulutused esialgsel hinnagul kolmveerand miljoni kroonini. Maksta tuli kaevamistel osalenud töölistele ja arheoloogidele, ent tihedamaks läheb ka talvine ehitusgraafik, rääkis Sillaste. "Enne ehituse lõppu on mingit täpsemat summat väga raske öelda," tunnistas ta.

Büroohoone Kawe Plaza suurosanik on Hüvitusfond 40% aktsiatega. Teised osanikud on hoone arhitekt Henno Sillaste, Kawe Group Ltd. ning hoonealuse maa omanikud. AS Kawe Plaza aktsiakapital on ligi 17 miljonit krooni.

Hoone üldpind on 6420 ruutmeetrit, millest keldrikorrustel asub 1320 ruutmeetrit. Nõmmandi sõnul on võimalikud rentijad tundnud hoone vastu üsna suurt huvi. Pooleli olevate läbirääkimiste tõttu ei soostunud ta aga veel rentnike nimesid avaldama.

Esialgsete plaanide järgi kujuneb uue büroohoone ehitusmaksumuseks 62 miljonit krooni. Hüvitusfond rahastab projekti laenuna 46 miljoni krooni ulatuses.

Kawe Group Ltd. varesemad projektid on Viru tänava McDonaldsi maja ja firma kontorihoone Pärnu maanteel.

PILLE PREGELI foto

Nii Kawe Plaza juhatuse esimees Henno Sillaste (vasakul) kui ka nõukogu esimees Karl Wellner pidasid uue büroohoone juures kõige atraktiivsemaks asukohta.