Eesti uudised

Vabariigi aastapäeva pidustused neelavad suure suutäie riigi rahakotist

Karoliina Vasli, 3. märts 2017 04:00

30 KOMMENTAARI

m
mat/ 4. märts 2017 12:05
Kas lasnamäe ja Narva pensionär põgenikud jälle näljas.
a
Ajudeta naistintla liige / 3. märts 2017 16:58
Kas Vaslil pole enam millesti kirjutada ?
h
Huvitav!/ 3. märts 2017 15:59
Kas siis ka sellist virinat oleks tõstetud kui fondi-siim presidendiks oleks saanud? Miskipärast tundub, et siis oleks laterdatud kõikjale, et pidu oli odav ja presidenti on ikka väga-väga vaja.
f
fakt/ 3. märts 2017 15:12
Riiki pidada ongi kallis.
Ja riigi sünnipäev peaks olema rõõmus sündmus, mitte halamine, kui kallis kõik on.
Samas kui mingid riigitegelased (riigikogu jms. riigistruktuuri valgekraed, kes sel päeval muidu puhkaks) küsivad takkajärgi vabal päeval väljatuleku eest topelttöötasu, siis sellised tegelased tuleks avalikult hukka mõista ja oma mitteriigimeheliku suhtumise eest töölt vabastada.
M
!/ 3. märts 2017 12:52
Meie ei virise, saame ka nende väikeste kuludega hakkama. Ja kui vaja siis tõstame veidi aktsiise ja kõik on okey!
l
Lõpetada/ 3. märts 2017 10:21
Selline priiskamine tuleb lõpetada. Seda paraadi pole ju vaja. Ainult RAHVA RAHA RAISKAMINE. Sellised paraadid on ainult TOTALITAARSETES RIIKIDES. Kas eesti tabki see olla.
m
Muidugi!/ 3. märts 2017 09:52
Kõigil kokkutulnud ametnikel ju topelt tasuga hirmraske tööpäev!
n
no ja siis kui neelavad?/ 3. märts 2017 10:23
Raha puudust meie aadel tänaseni veel tundnud ei ole. Sellest aastast tõusevad eliidi töötasud jälle ligi 10 prossa ja elu saab ka lähiajal veel lill olema. Kui aga hakkavad need sõnakuulekad väsima , no siis tuleks uus mudel leiutada ,kuidas ka edaspidi saaks piimalt kogu koor ära limpsida !
p
3. märts 2017 09:01
Paraad võiks jääda, aga vastuvõttu küll vaja ei ole.
v
Vana Koer/ 3. märts 2017 09:43
Pigem vastupidi. Millega siis paraaditsetakse? Kääbusriigi kääbusarmeega? EV peaks eelkõige esitlema oma tarkust ja rehumeelset vaimu.
m
mõtlik/ 3. märts 2017 10:28
Kas meil on siis Kaitsevägi või Ründevägi? Kaitsevägi nagu ei vajaks paraade ,küll aga on see vajalik Ründeväe vormis hoidmiseks Targalt relvastuma ja oma võimekust hindama ,seda küll !

k
3. märts 2017 08:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
see oli/ 3. märts 2017 12:15
ainuke hea asi kogu paraadi juures.
a
ain/ 3. märts 2017 08:34
nojah,öigust räägitakse- presidenti pole vaja ja ka riigikogu peaksolema 21 kohaline-ilma igasuguste kuluhüvitiste ja muu hüvega!!!nad ei pea ka iga päev ju seal toompeal istuma ja ega ei istu ka,kes teab kus nad kooserdavad ja mida teevad..neil pole puhkust??? mida nad siis need 3 kuud teevad kui toompeal ei käi???ega nad muidu ju ka seal ei ole-möniei saa isegi siis kohele ennast veetud kui täiskogu kokku peab tulema!!!
k
kevadsäde/ 3. märts 2017 08:22
Kuulge eestlased, riigi sünnipäeva tuleb ikka väärikalt, aga arukalt tähistada. Siin kommijad pilluvad vaid sülge, annaks ka mingit mõistlikku nõu, aga muud ei kuule kui halb see riik on ja valitsus tuleks kanaliseerida. Pole sel riigil häda midagi, arenegu ja kosugu kuid kus sa saad, eestlase iseloom ei võimalda.
j
Järjelikult/ 3. märts 2017 08:32
S
A/ 3. märts 2017 08:35
Sa te ots lahti ja käi oma mõistlik nõu siis välja. Küll teised ka siis järgi tulevad.
Mis sa tühja targutad.
e
3. märts 2017 08:46
Ei ole kuidagi väärikas see laristamine, kui veerand rahvast on näljapajukil ja juba EK muretseb eestleste näruse elujärje pärast. Müüge pileteid oma üritustele, kui teisiti piisavalt väärikat eelarvet kokku ei saa.
v
Vana Koer/ 3. märts 2017 09:45
Minge Kuu peale oma "veerand rahvast on näljapajukil" jutuga! Ma ei tea ühtegi sellist, kuii keegi teab, pange siia üles ja ma olen nõus minema ja vaatama koos nime ülesandjaga selle pajuki üle.
ä
ära/ 3. märts 2017 09:46
pane tähele. Kremli trollidele anti käsk selline teema püstitada ja vaenu õhutada. Mõnitada ju enam karistamatult ei saa,lahti lastakse....
j
jah muidugi,/ 3. märts 2017 12:08
rikkad (ärastajad) on rikkamaks saanud aga vaesemad jälle sellevõrra vaesemaks.
Veerand sajandit pole suudetud midagi muuta ja ei usu,et ka edaspidi.Aga eks see kapitalism vaju samuti kokku,nagu punaste kommunism.Massoonid pingutavad kõigest
väest,et rahvusriike oma mõjuvõimule allutada.Sorose rahakoti küljes rippujaid on ka
meil hulgi,eriti igat masti "õiguslaste" näol.Midagi peab juhtuma,restart maakeral ehk päästaks kuid kahtlen,et seda siis enam kellegile vaja on.
p
Pole siin häda midagi jah/ 3. märts 2017 12:18
Pole siin häda midagi jah, seda kõike muidugi ainult praegu ja üldiselt, sest paljudel nagu kuulda ikka on midagi häda.
Ok, täna pole väga häda, aga tulevikus?
Kust kohast tuleb üldse hetkel raha meie riigi eelarvesse peamiselt? See raha millest me elame siin maarjamaal?
Praegu saame veel eurorahasid ja toetusi, aga mis siis kui neid enam ei saa?
Kui suur on meie ekspordi osakaal hetkel kogu meie majandusest?
Praeguste arengute ja hinnagute kohaselt pole küll nagu mingit jätkusuutlikku tulevikku näha, kui just mingeid imesid ei hakka juhtuma, aga ajalugu näita, et tavaliselt ei juhtu ja kui juhtub, siis negatiivses suunas.
Ja sõdade põhjused on ka alati olnud majanduslikku laadi, suuremad sõjad on siiski ajaloos ikkagi alguse saanud halvast majandusolukorrast.
Seega kõige parem julgeoleku garant on ikkagi healjärjel jätkusuutlik majandus, siis tekib ka vähem igasuguseid siseprobleeme ja pingeid ja muid jamasid.
Hea ja jätkusuutliku majanduse üheks aluseks on omakorda ikkagi jälle üliefektiivne ja kiire haridussüsteem, mis võimaldaks inimestel omandada võimalikult kiiresti kaasaaegsetest vajadustest lähtuvat ja ühtlasi juba ka tulevikku suunatud teoreetilist ja paraktilist haridust, silmas pidades seda, et tänane on homme juba ajalugu.
Seetõttu ma arvan, et ei ole vist eriti mõistlik siin seda raha niisama mõttetult vasakule ja paremale loopida või lihtsalt niisama pidu panna.
Selle asemel tuleks pigem suunata need vähesed ressursid mis meile veel euroopast tulevad uute jätkusuutlikku haridussüsteemi, mis tagaks efektiivsema hariduse ja seeläbi jätkusuutlikuma majanduse ja see juba lahendaks omakorda muud probleemid.
Muidugi alustada tuleks siin hoopis poliitikast. Nii sise-, kui välispoliitikast.
Esiteks tuleks üle minna vanalt agraarühiskonda sobivalt haridussüsteemilt mingile uuele kaasaegsele ja efektiivsemale süsteemile, sest meil pole kahjuks võimalik nii nagu on võimalik paljudel vanadel euroopa riikidel sõita veel selle vana haridusvankriga edasi, sest neil on muid sissetuleku allikaid ka millest ära elatuda nagu maavarasid jne., neil on veel seda vana rasva ka ja siis on neil veel neid vanu tööstusi, mis täna veel toimivad.
Aga meil pole hetkel ju eriti midagi.
Seega võiks igasugu ssurejooneliste pidudega jne. hoogu ikka vähe maha võtta ja pidutseda nii tagasihoidlikult kui võimalik. Teha säästu pidu.
Ja pealegi, mida on ühel abirahast elatuval riigil siin üldse pidutseda.
l
3. märts 2017 08:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
See on hea mõte/ 3. märts 2017 10:14
et igal aastal tõesti poleks vaja presidendi vastuvõttu korraldada. See võiks toimuda iga 5 aasta tagant.
a
ain/ 3. märts 2017 07:35
pole see uus tresident oma nöunike ja kantseleiga eelmistest parem-samasugune laristaja ja raiskaja
riigikogu ka vaja 21 liikmeliseks
o
on/ 3. märts 2017 07:34
See valitud inimste, kelle seas palju väärituid , priiskamine on väga võlts. Ühiskond on lõhestatud, inimeste vahele külvatakse vaenu, kõikjal on räige ärategemine kellelegi. Suurtülid algasid omandireformiga, nüüd paistakse inimeste elu segamini halduasreformiga. Kes võimipukki saab, kukub kohe olnut lammutama. Uuerndusi ja kaasjastamsit on vaja, kuid kõikjal lambkarjana kaaasmäägimime viib rappa. Kutitegvus ja kuritajtlikkus kasvab mühinal. ;õnede soov jagada siin elatud aaste eest kodakondsus muulastele on täiesti arulage. Neiel jagasid Vnemaa ees ülipugajad eestlases, komparteilase nõukogude jala lahkesti uutes majades kortereid , kohalikud põkiseestlased vireleisd vanades majades. Ka küüditatule suure abi jagamine on ebaõiglane teiste suhtes. Kõrged pesnionid, priisõidud jne. Ise hõiskame . Eesti eest! Riigis on palju ebaõiglust ja ülekoht ning vägivaldsust.
k
Kes neid sinna valis?/ 3. märts 2017 08:29
Kõik nad on ise sinna ennast paika istutanud.
l
3. märts 2017 08:48
loe valinisseadus läbi.
l
l i b l e / 3. märts 2017 12:30
Kes valis? Nad on selle valimisseaduse enda tagumiku alla sobitanud.Ja just nende parteisiseste pingeridadega.Ja lähevad nad sealt ainult jalad ees,isegi võimu kuritarvitamine või lausa riigile kahjutekitanud otsused ei sunni neid sealt lahkuma.
Igas erakonnas või parteis on palju harituid ja aktiivseid liikmeid.Igas.
Aga neid ei lasta Riigikogu lähedalegi.Vaadake kas või seda "teletähte" Mairet,no täielik null.Isegi hääli eriti pole kokku saanud aga mingit teenust ta siiski kellegile osutanud on,sest ega päris muidu ka mäkke ei tõugata.Ja ega ta seal selline üksi pole.
Ainult otsevalimised Riigikokku päästaksid ja see sunniks neid seal ka töötama,mitte ainult rahva raha raiskama.
a
ain/ 3. märts 2017 07:31
vot sinn vastuvötu kohta peaks möni lennuk maanduma!!!!
o
olku/ 3. märts 2017 06:55
meil rikas riik ja andku minna

k
Kõik raha mingu Lenini nimelise palee taastamisele../ 3. märts 2017 06:39
Kui punane valitsus siis kõlbab ainult punane värk...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee