PakirobotidFoto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Toimetas Kristin Aasma 2. märts 2017 20:01
Pakirobotite ehk kullerrobotite arendaja Starship Technologies saavutas eelmisel nädalal USAs töövõidu, kui Virginia osariik võttis vastu kõnniteel liikuvaid roboteid käsitleva seaduse, ning kuigi Eestis on sellised masinad veel reguleerimata, peaks lähiajal jõudma riigikokku vastav liiklusseaduse muudatus.

Praegu jalutab Tallinnas Mustamäel pakirobotite läheduses kõnniteel ka inimene, kuid Starshipi eesmärk on, et masinad saaksid ise hakkama ning neid jälgiksid kuskil ekraani taga siiski operaatorid, kes vajadusel võtavad juhtimise üle, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Starship Technologiesi tegevjuht ja asutaja Ahti Heinla ütles, et operaator sekkub roboti juhtimisse põhiliselt teeületustel.

Liiklusseaduse muudatuse väljatöötamise üks oluline aspekt on see, et tegu on aparaadiga, millesarnast pole varem kõnniteedel liikunud.

TTÜ õiguse instituudi Euroopa õiguse professor Tanel Kerikmäe ütles, et tegelikult ei olekski pakirobot võrdsustatud otseselt ühegi teise liikuriga, mis kategoriseeruvad juba olemas oleva liiklusseaduse alla, ning ta tegi ettepaneku, et kasutusele võiks võtta eraldi pakiroboti definitsiooni.

Samal teemal

Kommentaarid  (33)

Toomas 3. märts 2017 10:12
Mul on hea meel tehnoloogilise progressi pärast. Kuid julgen kahelda, kas ühiskonnas, kus viimase 50 aasta jooksul on juurdunud mentaliteet, mis ripakil, see ära, need robotid ka ilma inimesest saatjata sihtkohta hakkavad jõudma.
Õige tähelepanek 3. märts 2017 12:16
Just nimelt 50 viimase aasta jooksul ja see on süvenev. Kui ripakil kohvri vargust takistab veel pommihirm, siis pakiroboti puhul seda ei teki.
tulekul 4. märts 2017 00:37
ka pikanäpuvastased seadused - näpud pikad, käsi maha!
küsib 3. märts 2017 05:26
Kas keegi on saanud meelehead,et sellist seadust menetlema hakatakse?KAPO võiks asja uurida.Tegemist on mootorsõidukiga ja sellise sõiduki koht ei ole kõnniteel.
PPV 3. märts 2017 08:08
Sa pole vist liiklusseadust lugenud, seal on mootorsõiduk ilusti ära kirjeldatud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS