Eesti uudised

Lõppenud jahihooajal kütiti Eestis 114 hunti  (2)

Toimetas Maria Rozbaum, 2. märts 2017 10:54
Foto: Aldo Luud
Möödunud aasta 1. novembrist kuni 28. veebruarini kestnud hundijahil tabasid jahimehed üle Eesti 114 hunti, mis on 3 isendit vähem Keskkonnaameti kehtestatud küttimislimiidist. 

Kõige enam kütiti hunte Harju- ja Järvamaal, kummaski 17 isendit, järgnes Raplamaa 15 isendiga. Kõigis kolmes maakonnas oli see ühtlasi ka maksimaalne lubatud küttimismaht. Kõige väiksem limiit, 1 isend, kehtestati Hiiumaale, kus jaanuari alguses kohalikud jahimehed ka selle realiseerisid. 

Küttimismahtude koostamise aluseks on võetud huntide loendus ja kahjustusandmed ning arvestatud on ka jahindusnõukogude ettepanekuid. 

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja. Hundijahi eesmärgiks on ohjata huntide arvukust ning seeläbi vähendada hundi põhjustatud kiskjakahjustusi, jälgides samal ajal hundi populatsiooni tervikseisu.

Suurkiskjate ohjamiskava eesmärk on säilitada enne jahihooaja algust sügise hakul 15–25 kutsikatega hundikarja, milles asurkonna üldarvukus jääb ca 150–250 isendi piiresse. 

Keskkonnaagentuur prognoosis jahihooaja alguses hundi arvukuse ca 10% langust, mille peamisteks põhjusteks olid möödunud hooaja kõrge küttimissurve ja laialt levinud kärntõbi. 

Samal teemal

04.02.2017
Mitu päeva järjest koera koduõuel rünnanud hundid lasti lõpuks maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee