Eesti uudised

Uuring: vanuselist diskrimineerimist tunnetab iga kolmas tööotsija (1)

Toimetas Maria Rozbaum, 2. märts 2017 10:26
Foto: TEET MALSROOS
4500 tööotsijat hõlmanud personalifirma Manpower rahvusvahelise uuringu põhjal tunnetab 34 protsenti tööotsijatest vanuselist diskrimineerimist. Seda mainivad küll enim vanemaealised, aga ka iga neljas 18-24-aastane tööotsija. Tööd otsivad inimesed näevad suurimate takistustena karjääriredelil vähest ligipääsu headele töökohtadele, vanuselist diskrimineerimist, vajalike oskuste nappust ning vähest teadlikkust sobivatest töökohtadest. Kui ealist diskrimineerimist tunnetab 34 protsenti tööotsijatest, siis soo järgi diskrimineerimist tunnetab 15 protsenti ning kultuurilise tausta tõttu diskrimineerimist 11 protsenti tööotsijatest. "Riigiti on diskrimineerimine tööturul erinev ja seda esineb kahjuks ka Eestis," rääkis Manpower Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra. "Tööandjate hoiakud on küll muutumas, sest töökäsi on vaja ja ukse taga järjekorda ei ole, aga ikka leidub juhte, kes pelgavad vanemaealis

Diskrimineeritakse nii noori kui ka vanu

Samal teemal

"Kindlasti tunnetavad vanuselist diskrimineerimist ka äsja kooli lõpetanud noored, aga nende puhul ei vaata tööandjad ainult sünniaastat, vaid eelkõige kogemust ja oskuseid. Kui noor suudab näidata õpimotivatsiooni ja pühendumust, siis on talle paljud uksed avatud ka väiksema kogemuse korral," tõi ta näite.
 
Uuring tõi välja ka tööandjate hoiakute põhjused. Vanemaealiste inimeste palkamisel nähakse peamiste takistustena asju-on-alati-nii-tehtud-mentaliteeti, vähest õpimotivatsiooni, tehniliste oskuste nappust ning kehva võõrkeelte oskust.

Samas kinnitab enamike tööturgude statistika, et aktiivseid pensionäre on töötamas rohkem kui kunagi varem, sest neil on oskuseid, mida noortel jääb vajaka. Noorte eelistamise põhjustena toovad tööandjad välja nende väheseid tööväliseid kohustusi, võimalust maksta tööturule sisenejale madalamat töötasu, aga ka suuremat füüsilist võimekust seda eeldavate ametikohtade puhul.
 
"Eesti noored on üldiselt eneseteadlikumad ega ole valmis sisenema tööturule madala palgaga, nii nagu seda on teinud nende vanemad," rääkis Kaldra. "Kui tänane 30+ põlvkond oli sageli nõus alustama karjääriredeli madalamal astmel ja väiksema palgaga, siis praegused koolilõpetajad väärtustavad ennast rohkem ja on julgemad küsima nii paremat palka kui paindlikumaid töötingimusi. Tööandjatele on see uus olukord, millega tuleb kohanduda."
 
Rahvusvahelise personalifirma ManpowerGroup poolt viidi uuring läbi viiel suurel turul: USA-s, Suurbritannias, Austraalias, Hiinas ja Mehhikos ning küsitlus hõlmas 4500 tööotsijat vanuses 18-65 eluaastat. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee