Eesti uudised

Lisatud "Seitsmeste uudiste" kommentaar: üks kriitik juba oli saates. (Uudis avaldati algselt eile õhtul ja täna on täiendatud.)

Telekanal tühistas Varro Vooglaiu teleesinemise koos Reimo Metsaga? (264)

Kristin Aasma, Teet Teder, 2. märts 2017 15:20
Varro VooglaidFoto: Teet Malsroos
Telekanal TV3 tühistas väidetavalt traditsioonilisi pereväärtusi kaitsva Varro Vooglaiu esinemise uudistesaates, kuna saatesse kutsutud samasooliste õigusi kaitsvale Reimo Metsale ei olevat meeldinud mõte esineda saates koos Vooglaiuga.

"Täna hommikul helistati mulle TV3st ja kutsuti õhtusesse uudistesaatesse kommenteerima "homoabielu“ seadustamise jõustumist Soomes, mis täna aset leidis,“ kirjutas sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht ja kooseluseaduse vastase kampaania eestvedaja Varro Vooglaid oma Facebooki lehel. "Andsin nõusoleku ja lubasin 15 minutit enne seitset kohal olla. Ca tund aega enne saate algust helistati aga uuesti ja öeldi, et tegelikult ikkagi "ei saa“ mind stuudiosse lasta. Küsisin, et miks siis ei saa, sain teada, et minu osalemiseks nõusoleku saamise järel esitati kutse ka kellegi homoaktivistile ja tollele ei olevat sugugi meeldinud mõte, et saates osalen ka mina. Lahendus? Minule esitatud kutse tagasivõtmine. Tulemust, mida saatejuht nimetas "väga huvitavaks diskussiooniks“, saab kogu selle "objektiivsuses“ ja "tasakaalustatuses“ vaadata altpoolt,“ kirjutas Vooglaid ja lisas TV3 "Seitsmeste uudiste“ videoklipi Reimo Metsaga.

Geiaktivist Reimo Mets kommenteeris TV3 "Seitsmestes uudistes" kolmapäeval Soomes jõustunud samasooliste paaride abiellumise seaduse jõustumist. 

Samal teemal

"Seitsmeste uudiste" produtsent Annely Adermann selgitab, et üks kriitiline seisukoht neil juba oli ja seetõttu Vooglaidu vaja ei läinud. Adermann ei ütle sõnagagi, et Reimo Mets oleks Vooglaiuga ühes saates esinemise vastu.

"Kuna uudisloos esinenud Mart Helme oli nimetatud otsuse suhtes kriitiline, kutsusime stuudiosse samasooliste õiguste eest seisja Reimo Metsa, et ka teise poole arvamus esindatud oleks. Esialgu samuti stuudiokommentaariks kutsutud Varro Vooglaidu sai muutustest (sh uudisloos kasutatavast Mart Helme kriitilisest seisukohast) informeeritud, asjaolusid selgitatud ning ta oli igati mõistev," selgitab Adermann. "Vabandame, kui Varro Vooglaid end siiski ebamugavalt tundis. Kirgede torm antud teema ümber näitab, et see on rahva jaoks oluline ning kindlasti kajastame teemat "Seitsmeste uudistes" edaspidigi, kuid ikka nii, et sõna saaks nii teema pooldajad kui ka oponendid."

Vooglaid jääb endale kindlaks: teda ei tahetud teise saatekülalise vastuseisu tõttu. "Minuga suhelnud Annely Adermann ütles selgesti, et minule esitatud kutse tagasivõtmine tulenevat sellest, et teise poolena saatesse kutsutud homoaktivist olevat väljendanud minu saates osalemise suhtes teravat vastuseisu (kui ma ei eksi, oli täpne sõna "paanitsema"). Mis puutub minu reaktsiooni, siis mis mul ikka muud teha on, kui olukorraga leppida - telejaam ise otsustab, keda ta kutsub ja keda ei kutsu või kelle esitatud kutsed tagasi võtab. Nii ma ka vastasin, et eks nad ise teavad, kuidas oma asju ajavad."

Kindlaks jääb ka Adermann - saatesse ei olnud enam tarvis teist kriitikut, uudis oli niigi tasakaalustatud.

Adermann lisab veel, et lähiajal on plaanis saatesse kutsuda samal teemal rääkima üks Soome asjatundja ja siis saab uuesti kutse ka Varro Vooglaid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee