Eesti uudised

Kohtuprotsessil kuulati Lääne-Virumaa väljapressijatejõugu salajasi lindistusi (8)

Juhan Haravee, 2. märts 2017 04:00
VÄLJAPRESSIMISES SÜÜDISTATAVAD: Andrey Kuzyakin ehk Andrjuha (pildil keskel): "Võlg, mida k­orrutame vajadusel kahega, on võõra oma!" Vahemees Urmas Vels (pildil vasakul): "Tahtsin ikka, et kõigil oleks hea."Foto: Matin Ahven

"Tsoonis on "tšort" hullem kui "pede"," lausub jõugupealik Andrey Kuzyakin kohtus avaldatud helisalvestisel oma alluvale õpetlikult. "Kes solvab nii meie meest, olgu või oma poeg, solvab kogu impeeriumi!" Mida veel on vaja kuritegeliku ühenduse olemasolu tõestuseks?

Harju maakohtus jätkus eile üheksale Tallinnas ja Rakveres inimkaubanduse, väljapressimise, varguste ja muude kuritegudega tegelnud kohtualusele esitatud süüdistuse kohtulik uurimine. Kohtu all on isa ja pojad Urmas, Aap ja Paavo Vels, Andrey Kuzyakin, Georgi Abuladze, Marek Kase, Maarjo Kalda, Rivo Roosma ja Steven Tamm.

Viiele neist on esitatud süüdistus ka kuritegelikku ühendusse kuulumises. Vahi all on neist tänaseni kuritegeliku ühenduse väidetav juht ja 90. aastatel üheks Eesti kuritegelikuks liidriks peetud Andrey Kuzyakin, tema otsene usaldusmees Urmas Vels, kes juhtis jõugu tegevust Rakveres, enam-vähem sama taset nautiv Marek Kask, ühenduse laekur, endine poksija Georgi Abuladze ning noorim, kunagine edukas kikkpoksija Aap Vels. Kuritegelikku ühendusse kuulumist ei heideta ette ülejäänud neljale kohtualusele. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.02.2019
Riigikohus jättis ligi neli aastat vahi all olnud Aap Velsi vabastamata
30.01.2019
NELI AASTAT KOHTUOTSUSETA VANGLAS: „See on meeletu ebaõiglus ja piin!“
12.09.2018
Laenasin allilmaliider Tarankovilt 25 000 eurot. Ta tapeti, kuid võlga tuldi mult tagasi nõudma
17.01.2017
Rahaahned petturid peibutavad kergeusklikke tutvumisrakendustes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee