Eesti uudised

Rõivapood keelas töötajatel omavahel emakeeles rääkida (207)

Toimetas Kristin Aasma, 1. märts 2017, 17:46
Foto: Tairo Lutter
Sel nädalal ilmus uudis, et Tallinna Ülemiste keskuse rõivapood Reserved nõudis oma vene rahvusest töötajatelt, et nad räägiksid ka omavahel vaid eesti keeles väitega, et isekeskis vene keeles kõnelevad müüjad võivat häirida poe eestlastest kliente.

Selline nõudmine ei erine millegi poolest Tsaari-Venemaa aja sõgedusest – eesti soost kooliõpilastelt nõuti ka vahetunnis omavahel vene keeles suhtlemist, kirjutas ERRi uudisteportaal. Mis tundeid see eestlastes äratas, seda võime lugeda kirjandusklassikast.

Oma mõtlematu provokatsiooniga – otsusega keelata venekeelsetel müüjatel omavahel emakeele rääkimine – ohustab riidepood Reserved mitte üksnes omaenda mainet ja käivet, vaid kogu riigi kodurahu, leiab Alo Lõhmus Vikerraadio päevakommentaaris.

"Ajalugu on näidanud, et pika ja kurnava konflikti võib vallandada mõni tagantjärele vaadates üsnagi tühine argitüli, mille peale üks pool solvub ja väljakutsuvalt reageerib, põhjustades omakorda teise poole reaktsiooni, kuni käivitubki vägivallaspiraal," ütles Lõhmus.

207 KOMMENTAARI

n
no ikka 2. aprill 2017, 23:54
Ainuld eestlane eestlane ja eestlane! mailma kaunim soimaja ja viha tais! ni voib lohki minna!
n
no 3. märts 2017, 12:00
ei tea miks venelannad räägivad ja naeravad omavahel nii kõvasti,ning sellega peletavad ostjaid eemale.leian et pood tegi väga õige otsuse,emakeeles võib rääkida puhkehetkel,ühesõnaga mitte tööpostil
Loe kõiki (207)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee