Sel nädalal ilmus uudis, et Tallinna Ülemiste keskuse rõivapood Reserved nõudis oma vene rahvusest töötajatelt, et nad räägiksid ka omavahel vaid eesti keeles väitega, et isekeskis vene keeles kõnelevad müüjad võivat häirida poe eestlastest kliente.

Selline nõudmine ei erine millegi poolest Tsaari-Venemaa aja sõgedusest – eesti soost kooliõpilastelt nõuti ka vahetunnis omavahel vene keeles suhtlemist, kirjutas ERRi uudisteportaal. Mis tundeid see eestlastes äratas, seda võime lugeda kirjandusklassikast.

Oma mõtlematu provokatsiooniga – otsusega keelata venekeelsetel müüjatel omavahel emakeele rääkimine – ohustab riidepood Reserved mitte üksnes omaenda mainet ja käivet, vaid kogu riigi kodurahu, leiab Alo Lõhmus Vikerraadio päevakommentaaris.

"Ajalugu on näidanud, et pika ja kurnava konflikti võib vallandada mõni tagantjärele vaadates üsnagi tühine argitüli, mille peale üks pool solvub ja väljakutsuvalt reageerib, põhjustades omakorda teise poole reaktsiooni, kuni käivitubki vägivallaspiraal," ütles Lõhmus.

Jaga artiklit

208 kommentaari

N
no ikka  /   23:54, 2. apr 2017
Ainuld eestlane eestlane ja eestlane! mailma kaunim soimaja ja viha tais! ni voib lohki minna!
N
no  /   12:00, 3. märts 2017
ei tea miks venelannad räägivad ja naeravad omavahel nii kõvasti,ning sellega peletavad ostjaid eemale.leian et pood tegi väga õige otsuse,emakeeles võib rääkida puhkehetkel,ühesõnaga mitte tööpostil

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis