Laadin videot...
1
foto

Kohus karistas täna meest, kes tänavu jaanuaris sõitis kaubikuga puruks Tartu Tasku keskuse juures asuvad tõkkepuud. Mees oli kuriteo toime panemise ajal alkoholijoobes.

Tartu maakohus tunnistas täna Vadim Gavrilovi (43) kokkuleppemenetluses süüdi mootorsõiduki juhtimises joobeseisundis ja mõistis talle üheaastase vangistuse, millest kohe täitmisele kuulub neli kuud. Ülejäänud vangistus mõisteti talle ühe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, mille jooksul peab ta täitma kriminaalhoolduse nõudeid. Lisakohustusena peab ta katseajal osalema ka sotsiaalprogrammis, edastas kohtute pressiesindaja Krista Tamm.

Vangistuse algust arvestatakse Gavrilovi kinnipidamisest selle aasta 18. jaanuaril.

Lisakaristusena võeti temalt mootorsõiduki juhtimisõigus neljaks kuuks. Menetluskuludena tuleb tal tasuda 396 eurot.

Süüdistuse järgi juhtis Vadim Gavrilov tänavu 18. jaanuaril kella 11:25 ajal Tartus Turu tänava ja Vabaduse puiestee vahelisel alal mootorsõidukit Volkswagen Transporter, olles ise alkoholijoobes. Samuti põhjustas süüdistatav liiklusavarii, sõites Turu tänaval asuva Tasku keskuse parklas maha tõkkepuud, andurid ja automaatse piletimüügi süsteemi.

Meest on mootorsõiduki joobeseisundis juhtimise eest kriminaalkorras karistatud ka 2014. aastal.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Maarja-Liisa Sari sõnul ilmestab ühiskonnaohtlikkust asjaolu, et süüdistatav on äärmiselt vastutustundetult eiranud liiklusseaduse nõudeid ning seadnud ohtu kaasliiklejate ja jalakäijate turvalisuse.

"Mootorsõidukijuhile, kes osaleb liikluses raskes joobes ning asetab ohtu teda ümbritsevas keskkonnas olevad liiklejad ja jalakäijad, on vajalik neljakuuline järelemõtlemisaeg kontrollitud keskkonnas,“ lisas abiprokurör Maarja-Liisa Sari.

Tänane kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

Jaga artiklit

13 kommentaari

G
Gairit Myhlik Tahmanen  /   07:25, 2. märts 2017
Selliseid sportlasi trahvides ei kasva meil uut vormel 1 põlvkonda...
J
Ja  /   07:15, 2. märts 2017
noomitust ei saanudki? On ikka kord meie kohtutes. Harju maakohus oleks vähemalt vabandanud.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis