Eesti uudised

Kliendid kahtlustavad mootorrataste ümberehitajat pettuses (62)

Maarit Stepanov, 1. märts 2017 04:00
SÄRAB JA HIILGAB: Kaks aastat tagasi tehtud pilt sütitas Kristjan Reigos lootuse, et ta saab peagi mootorrattaga sõita.Foto: Kristjan Reigo kuvatõmmis fredy.ee’lt

Eesti tuntuim mootorrataste ümberehitaja Fredy Jäätes ei tee odavalt tööd. Raha võtab palju, kümneid tuhandeid eurosid, kuid kliendid kurdavad, et ei saa rattaid kätte. Jäätes väidab, et inimesed on talle võlgu. 

"Kuuuurija" saates rääkisid kolm meest, et on Fredy Jäätesega hädas. Nad olid unistanud omanäolisest mootorrattast, maksid meistrile suure summa, aga ei saanudki oma ratast kätte.

Kristjan Reigo rääkis, et ostis neli aastat tagasi mootorrattameistrilt poolikuks jäänud ratta. "Pidin peale ratta saama varuosigi. Ta lubas mulle selle kohta nimekirja saata. Aga kuna mootorratas pidi kahe-kolme kuu pärast valmis saama, siis ta ütles, et mis ma selle nimekirjaga teen, et ratas saab niikuinii varsti valmis," meenutab Reigo. Ta sõlmis kokkuleppe ausõna peale ja tasus 28 900 euro suuruse ettemaksu sularahas. Seejärel algas aastatepikkune kassi ja hiire mäng. Reigo meenutab, et kui ta küsis Jääteselt midagi ratta kohta, siis vastas meister vastavalt tujule kas sõimuga või jagas lubadusi, et saab selle kohe valmis. Mullu mais läks Reigol aastaid antud lubaduste peale kops üle maksa. Ta oli leidnud selleks ajaks uue meistri ja palus Jääteselt ratast tagasi. "Ta ei vastanud mulle kirjalikult ja lõpuks helistasin talle. Ütles, et jah, pole probleemi, teeb kohe arve ära ja viigu ma ratas minema." Selleks ajaks oli Reigo enda teada maksnud juba kõige eest, kuid otsustas oodata ja vaadata, mille eest Jäätes veel raha küsib. "Kui olen tõesti midagi võlgu, siis maksan," meenutab Reigo toonaseid mõtteid. Jäätes nentis, et tal pole aega nimekirja teha – ta saaks selle valmis alles suveks. "Mõtlesin, et täitsa lõpp, kas ma pean nüüd seda kaks kuud ootama."

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee