Eesti uudised

TRAAGILINE SAATUS: poja ja mehe matnud naine hukkus auto all (106)

Kristjan Väli, 1. märts 2017 04:00
SÜNDMUSPAIK: Elfriida sõnul kutsus Tiiule autoga otsa sõitnud noormees ise politsei.Foto: Siim Solman

Esmaspäeval Rapla keskuse bussipeatuse ees surnuks sõidetud pensionär Tiiu veetis viimased eluaastad üksinda, olles matnud nii oma noorima poja kui ka abikaasa.

Õnnetuses elu kaotanud Tiiu (70) elas Raplast mõni kilomeeter väljas Alu alevikus ja käis igal esmaspäeval ning reedel poes endale süüa ostmas. Ikka poole üheteistkümnese bussiga Raplasse ning keskpäevasega tagasi, ja nõnda juba aastaid. Sel esmaspäeval kaotas Tiiu elu bussipeatuse ees, kõigest mõnekümne meetri kaugusel ülekäigurajast, kui talle Audi otsa sõitis. Audit juhtis 20aastane mees, kellel polnud sõiduõigust, samuti olevat tal varasemaid rikkumisi.

"Ma nägin, kui ta kõndis, kaks pungil kotti käes, mis igavesti rasked tundusid. Ta oli nii lookas neist," meenutab õnnetusele eelnevat hetke pealt näinud Elfriida, kes juba aastaid Tiiuga sama bussiga esmaspäeviti Raplas käis. Elfriidale jäi kohe silma Tiiu ebaharilik sõidutee ületamise valik – tavapäraselt olevat naine ikka bussipeatuse vahetus läheduses ülekäigurada kasutanud. Asi ei saanud olla ka ajapuuduses, sest bussini oli kümmekond minutit. "Tihtipeale tuleb ta meiega koos, nagu me oleme, mutikesed," viitab pensionär teistele kodualeviku vanuritele, kellel paika loksunud rutiin esmaspäeva hommikuti koos Raplas kauplustes käia ning pärast ühes tagasi liikuda. Aga sellel korral läks teisti.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.02.2017
FOTOD | Raplas hukkus teed ületanud jalakäija

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee