Eesti uudised

AUSTRIA PÄÄSTJA EESTIS ÕPPUSTEL: tegelda tuleb rohkem lumelaviinidega 

Marvel Riik, 1. märts 2017 04:00
PUURIDA JA UURIDA: Läbi autode ja betoonvrakkide peab austerlaste päästerühm leidma tee hoonesse, kus inimesed ootavad päästmist.Foto: Alar Truu

Väike-Maarjast sai esmaspäeval neljaks päevaks katastroofipiirkond, mis nõudis tegutsemist päästjatelt, aga andis ülesandeid nii kohalikule võimule kui ka regiooni haiglale. Rahvusvahelisel õppusel osales ka Austria vabatahtlike päästerühm.

Austria päästemeeskond on terve eilse hommiku ja pärastlõuna kulutanud sellele, et pääseda kõrghoonesse, kus ootavad päästmist inimesed. Kuid teel on ees betoonrusud ja autovrakid. Registreeritud on ka esimesed hukkunud. Nimelt on Väike-Maarja piirkonnast saanud mänguliselt neljaks päevaks katastroofipiirkond, kuhu otsingu- ja päästetööd teevad Austria, Tšehhi, Ungari meeskond. Ligemale 220 osalejaga päästeõppus "MODEX" on midagi, mida Eestis sageli ei näe.

Kuigi katastroof tekkis maavärinast, millega Eestil erilist seost pole, on sündmusi võimalik kohandada. "Meil ei ole küll maavärinaid, aga varing võib olla ka muul põhjusel. Kui Eestis peaks varisema, siis meil on inimesed ja oskused, et päästa Eesti inimeste elusid," selgitas Põhja päästekeskuse juht Priit Laos õppusest saadavat kasu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.01.2019
KATASTROOF: Alpides sadas maha neli meetrit lund
04.03.2017
Lumelaviini alla jäänud isa suri poja silme all
03.03.2017
Austria mägedest päästeti kolm eestlasest suusatajat

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee