Maailm

MURE KASVAB: eurotsooni ähvardab taas lagunemine

Aadu Hiietamm, 1. märts 2017 04:00

110 KOMMENTAARI

p
positronx/ 2. märts 2017 16:43
EU on nagu granaat millest tuleb eemalduda hiljemalt siis kui mõrad selle pinnale tekivad.
k
Kui see nii juhtub,et ainult Saksamaa ja Eesti,siis/ 2. märts 2017 09:53
võiksime me olla Saksa Liidumaa ehk "oblast" ja ainuke paha asi on,
et sakemannid panevad orjad tööle ja annavad viilijatele vitsa!
7
2. märts 2017 22:37
700 aastat orjaööd on meie ninameestel meelest läind, hakkame jälle saksu orjama ! - ?
v
Varsti/ 1. märts 2017 23:10
jäävad euroliitu ainult saksa ja merkelile ustav eesti.
t
Tõnu Anton/ 1. märts 2017 22:51
Kas siin ikka on vaja mingit modereerimist? Pigem teete te ikka tsenseerimist. Huvitav, keda need moderaatorid teenivad?
Tegelikult ikka tõde lõpuni pole kusagil üldse lahti räägitud ja ka kommentaatorid, kelledest mõned kirjutavad mõistlikke mõtteid, pole seda esile toonud.
Aga mis on siis tõde? Tõde on see, et Kreeka laenas ja Kreekale anti aastate, isegi aastakümnete jooksul juba enne Euroliitu ja eurotsooniohjeldamatult laene. Küll Kreeka riigi võlakirjade kokkuostmise kaudu, küll otseste laenulepingute kaudu. Andsid neid laene põhiliselt Saksamaa ja Prantsusmaa pangad. Kui Kreeka laenukoormus oli kasvanud nii suureks, et nende laenude tagasimaksmine ja isegi laenude haldamine intresside tasumisega ja refinantseerimistehingutega hakkas riigile üle jõu käima, sai Kreekale laenu andnud saksa ja prantsuse pankadele selgeks, et neid ilma majanduslikult kindlustatud garantiideta laene Kreeka tagasi maksma ei ole võimeline ja kõige tõenäolisemalt tuleb need või osa neist kergekäeliselt antud laenudest korstnasse kirjutada.
See aga oleks tähendanud nende suurte pankade vältimatut krahhi või lihtsamalt öeldes pankrotti.
Appi tulid oma panku päästma Saksamaa ja Prantsusmaa kui riigid ja mõeldi välja kaval ja kauakestev " Kreeka päästmise plaan". Saksamaa ja Prantsusmaa kui EL juhtriigid oma suuruselt ja majanduspotentsiaalilt surusid Euroopa Komisjonis ja Europarlamendis läbi nn stabiilsusfondide EFSF ja ESM moodustamise. Sellesse suunatava raha katteks pidid kõik eurotsooni riigid andma oma majanduspotentsiaalist sõltuvas suuruses finantsgarantiid. Nende fondide kaudu anti Kreekale mitmeid abipakette, praeguseks juba on neid antud kolm paketti. Need sajad miljardid eurod ühe paketi kohta sai Kreeka riik tingimusel, et ta maksab tagasi juba ammu hapuks läinud laenud , mis olid antud saksa ja prantsuse pankade poolt. Silmakirjaks nõuti Kreekalt ja kokkuhoidu riigi majanduses, Mingit kokkuhoidu Kreekas ka on saavutatud, kuid sellest ei piisa ei laenude intressidekski, rääkimata laenude tagasimaksest. Nagu öeldud, maksis Kreeka suure osa, võiks isegi öelda, et lõviosa EL abipakettidest saadud rahaga varasemaid laene tagasi, riigi majanduse turgutamiseks jäi üsna tühine osa. Ka abipakettide kaudu saadud raha tuleb Kreekal koos intressidega tagasi maksta, kuid pange tähele, selle raha garanteerijateks on kõik eurotsooni riigid, kaasa arvatud ka Eesti, kelle tollane rahandusminister Jürgen Ligi lubas suure suuga, et see garantii kunagi ei rakendu ja Eesti riik hoopis teenib selle pealt. Saksa ja prantsuse pangad aga on nende "Kreeka abipakettide" kaudu saanud tagasi sadu miljardeid Kreekale antud hapuksläinud laene.
Kreeka on endiselt oma majandusega hädas ja laenudega hädas ja tal pole raha riigipoolseteks väljamakseteks. Juba räägitakse tõsiselt, et osa Kreeka laene tuleks kustutada, kui tahetakse, et riigi majandus kokku ei kukkuks. Viimaste aastate jooksul ei ole "abipaketid" Kreeka majandust jalule aidanud ja ega sel moel ai saagi aidata, kui raha liigub EL keskpangast Kreeka arvele ja sealt tagasi saksa ja prantsuse pankade arvetele.
Küsigem täna, kas need "targad " seal Brüsselis, Berliinis ja Pariisis on ikka erapooletud ja EL asju ajavad isikud või peaks nende koht olema kusagil piiratud liikumisvabadusega asutuses. Ennast meie suurte sõpradena esitlevad asjapulgad on uutel liitujatel, kellel pole Kreekale antud laenudega mingit pistmist, pehmelt öeldes lohku tõmmanud. Ja seda meie tarkade "riigimeeste " heakskiidul ja kaasabil.
t
Tõnu Anton/ 1. märts 2017 22:38
Tegelikult ikka tõde lõpuni pole kusagil üldse lahti räägitud ja ka kommentaatorid, kelledest mõned kirjutavad mõistlikke mõtteid, pole seda esile toonud.
Aga mis on siis tõde? Tõde on see, et Kreeka laenas ja Kreekale anti aastate, isegi aastakümnete jooksul juba enne Euroliitu ja eurotsooni ohjeldamatult laene. Küll Kreeka riigi võlakirjade kokkuostmise kaudu, küll otseste laenulepingute kaudu. Andsid neid laene põhiliselt Saksamaa ja Prantsusmaa pangad .Kui Kreeka laenukoormus oli kasvanud nii suureks, et nende laenude tagasimaksmine ja isegi laenude haldamine intresside tasumisega ja refinantseerimistehingutega hakkas riigile üle jõu käima, sai Kreekale laenu andnud saksa ja prantsuse pankadele selgeks, et neid ilma majanduslikult kindlustatud garantiideta laene Kreeka tagasi maksma ei ole võimeline ja kõige tõenäolisemalt tuleb need või osa neist kergekäeliselt antud laenudest korstnasse kirjutada.
See aga oleks tähendanud nende suurte pankade vältimatut krahhi või lihtsamalt öeldes pankrotti.
Appi tulid oma panku päästma Saksamaa ja Prantsusmaa kui riigid ja mõeldi välja kaval ja kauakestev " Kreeka päästmise plaan". Saksamaa ja Prantsusmaa kui EL juhtriigid oma suuruselt ja majanduspotentsiaalilt surusid Euroopa Komisjonis ja Europarlamendis läbi nn stabiilsusfondide EFSF ja ESM moodustamise. Sellesse suunatava raha katteks pidid kõik eurotsooni riigid andma oma majanduspotentsiaalist sõltuvas suuruses finantsgarantiid. Nende fondide kaudu anti Kreekale mitmeid abipakette, praeguseks juba on neid antud kolm paketti. Need sajad miljardid eurod ühe paketi kohta sai Kreeka riik tingimusel, et ta maksab tagasi juba ammu hapuks läinud laenud, mis olid antud saksa ja prantsuse pankade poolt. Silmakirjaks nõuti Kreekalt ja kokkuhoidu riigi majanduses, Mingit kokkuhoidu Kreekas ka on saavutatud, kuid sellest ei piisa ei laenude intressidekski, rääkimata laenude tagasimaksest. Nagu öeldud, maksis Kreeka suure osa, võiks isegi öelda, et lõviosa EL abipakettidest saadud rahaga varasemaid laene tagasi, riigi majanduse turgutamiseks jäi üsna tühine osa. Ka abipakettide kaudu saadud raha tuleb Kreekal koos intressidega tagasi maksta, kuid pange tähele, selle raha garanteerijateks on kõik eurotsooni riigid, kaasa arvatud ka Eesti, kelle tollane rahandusminister Jürgen Ligi lubas suure suuga, et see garantii kunagi ei rakendu ja Eesti riik hoopis teenib selle pealt. Saksa ja prantsuse pangad aga on nende "Kreeka abipakettide" kaudu saanud tagasi sadu miljardeid Kreekale antud hapuksläinud laene.
Kreeka on endiselt oma majandusega hädas ja laenudega hädas ja tal pole raha riigipoolseteks väljamakseteks. Juba räägitakse tõsiselt, et osa Kreeka laene tuleks kustutada, kui tahetakse, et riigi majandus kokku ei kukkuks. Viimaste aastate jooksul ei ole "abipaketid" Kreeka majndust jalule aidanud ja ega sel moel ai saagi aidata, kui raha liigub EL keskpangast Kreeka arvele ja sealt tagasi saksa ja prantsuse pankade arvetele.
Küsigem täna, kas need "targad " seal Brüsselis, Berliinis ja Pariisis on ikka erapooletud ja EL asju ajavad isikud või peaks nende koht olema kusagil piiratud liikumisvabadusega asutuses. Ennast meie suurte sõpradena esitlevad asjapulgad on uutel liitujatel, kellel pole Kreekale antud laenudega mingit pistmist, pehmelt öeldes lohku tõmmanud. Ja seda ka meie tarkade "riigimeeste " heakskiidul ja kaasabil.
Pürgen Pigi/ 1. märts 2017 22:35
Mulle tundub, et siin on tegemist liialdusega. Rahad lihtsalt koguvad kasumeid ja tundub nagu kõik on puudu kuigi hiljem selgub et kõik on tegelikult üle ning tegemist on puhaskasumiga intresside näol. Ma töötasin vallas raamatupidajana ja tean millest ma räägin.
Tavaline Putini poolt loodud vandenõu.
Lihtsalt praegu on vaja natuke raha juurde panna, et hiljem terved riigid saaksid kasumlikult intressidest elada !
Võite mind uskuda, ma ju tean mida ma räägin, kuidas ma muidu siin foorumis teiega räägin kui ma ei teaks kus ma olen ?
Aitäh !
l
Loogiline : Kui sama ideoloogia kandjad viisid/ 1. märts 2017 22:03
kokkukukkumiseni "igavese" Nõukogude Liidu siis viivad nad vältimatult selleni ka Euroopa Liidu.
l
Loogiline : Kui sama ideoloogia kandjad viisid/ 1. märts 2017 22:03
kokkukukkumiseni "igavese" Nõukogude Liidu siis viivad nad vältimatult selleni ka Euroopa Liidu.

k
Küllap on siin Eestiski tarkpäid,kes suudavad kõiki poolt-/ 1. märts 2017 21:44
ja vastuargumente vaagida.Kui laguneb,eks siis pea omaette hakkama saama,
peaasi,et jälle ei tuleks üks päts diktatuuri kehtestama.
u
Uunu/ 1. märts 2017 20:36
k
kremli vanake/ 1. märts 2017 20:25
no venemaa kukub kohe kohe kokku ja ülivõimas rahvaliider tõuseb tuhast.
a
Ammu oleks aeg olenud/ 1. märts 2017 19:18
See EL on kasulik ainult Saksamaale. Niimoodi saab ta valitseda Euroopa üle!
m
mulle/ 1. märts 2017 19:13
see meeldib ja kaua veel peab neid söödikuid üleval pidama
y
yll/ 1. märts 2017 18:18
aga nad ju tahavad omad võlad korstnasse kirjutada ja uuelt lehelt alustada.lääs on "võlgu" 152triljonit!!! eurot.nad tahavad tugevama õigusega omale iga teenitud euro peale teise "laenata".
meie tööviljakus olla madal???
<
1. märts 2017 17:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
l
laguneb hoopis/ 1. märts 2017 17:58
k
Kõik laguneb/ 1. märts 2017 19:26
Meile on hea kui see Merkeli impeerium laiali läheb.
u
1. märts 2017 20:50
Ukraina läks ka täna pooleks, aga sellest pole sõnagi.

a
al-cash/ 1. märts 2017 16:22
Kui vaadata asja sellest küljest,et kellele jamilleks oli seda liitu vaja, siis langeks kohe ära sellised väljendid nagu " näoga inimeste poole pöördumine", "kolhoos" ja ka Kreeka sõimamine. Eelmine suurim katse selle liidu moodustamiseks oli II MS. Prantsuse veinitootjad tuletavad saksa okupatsiooni suure nostalgiaga. Veinitootmise hiilgeaeg,nii on seda nimetatud. Filmis sellekohta nenditakse irooniliselt, et ebakvaliteetne alkohol, mille tootmise tõi kaasa suurenenud nõudlus,tegi sakslastele rohkem kahju kui kogu vastupanuliikumine. Pärast sõda relvadega, hakkasid Euroopas pihta muud sõjad. Veinisõjast võtsid osa kõik viinamarju kasvatavad riigid. Saksamaa pidas nisusõda USA-ga USA kanasõda toimus ka teisete riikidega. Püüdes vastu seista USA ekspansioonile, moodustasid Euroopa riikide terase ja söe töösturid ühisrinde, mis saigi EL loomise vundamendiks. On selge, et liidu tekkimise põhjuseks on suurtöösturite huvid ja sellepärast kaitstaksegi suuromanike huvisid. Kirjutati ju siingi, et Kreekale eraldatud raha ei lahkunud laenu andvate riikide pankadest ning Kreekale pole nendest laenudest midagi muud kui majandus-poliitiline sõltuvus. Sellest sõltuvusest vabanemisel võivad aga olla väga kurvad tagajärjed,nagu see juhtus Jugoslaaviaga. Kohe kui ta oli võlgadest vabanenud, sai ta kaela kodusõja, riigi lagunemise ja USA raketid ja pommid. Kogu, endise Jugoslaavia, maavarade tootmine on rännanud, põhiliselt Saksamaa, suuromanike mõjusfääri.
s
See pole võimalik. Eesti ajakirjandus?/ 1. märts 2017 16:17
Keegi lõpuks kirjutab ka tõtt. "Suur osa laenumiljarditest läks tegelikult riigist mööda ja nendega päästeti talle laenusid andnud Saksamaa ja Prantsusmaa pankasid."
Mitte et see nüüd mingi saladus oleks, aga meedias niimoodi kohe tõtt kirjutada. Siiani ju kinnitati, et kõik raha läheb vaeste Kreeklaste päästmiseks ja kõik loopisid sappi kreeklaste suunas. küll mõnitati siestat ja kõrgeid vanaduspensione. nüüd lõpuks julgetakse välja öelda, et tegemist on kommertstehinguga millest võidavad ainult Saksamaa ja Prantsusmaa pangad. Kas me aga oleme kohustatud kinni maksma nende riikide riskilaene?
t
Teadja-mees/ 1. märts 2017 17:41
Lõpuks ometi ujub tõde päevavalgele ja isegi meil julgetakse juba poole suuga rääkida sellest, et euro on kasulik eelkõige Saksamaale, kelle põhitulu tuleb ekspordist.
v
1. märts 2017 16:07
vägisi kokkuklopistud perekond laguneb niikuinii Eks ta selleks kokku aetigi,et poliitikutel oleks,kuhu trügida ja kust raha kühveldada. Sealt pole ühtegi mõistlikku otsust tulnud. Ainult keelud ja käsud .Pealegi ei kohelda liikmesriike võrdselt .Suured riigid peavad endid paremaks. Kasvõi Eurovisioon,isegi sinna saavad nad ilma võistlemata .Miks saab väike Eesti hulga vähem põllumajanduskompensatsiooni? Kui meil oleks olnud om ariik,oleks meil olnud ka om atööstus,kasvõi siseturu tarbeks,inimesed leks saanud tööd ja kohalikud eestimaist toodangut Kes sooviv,see võib ka mujalt kaupa ostmas käia K aE-kaubandus vohab Põllumajandus on hävitatud Oma kohalik toodang on iga kell maitsvam ja tervislikum. Ja maal oleks elu,loomi. Praegu vahivad vastu ahervaremed ja kokkukukkunud talud. Laari kätetöö,mida teised otud on pimesi järginud- Loodan,et Eesti on ka viie esimese seas,kes sellest monstrumist välja astuvad.
g
go/ 1. märts 2017 15:34
See eurotsoon paistab üks enesepiinajate klubi olevat. Lahkuge juba, trükkige omi tugrikuid kasvõi kvadriljonites.
m
Mees/ 1. märts 2017 13:35
Hingest laguneb pinge! Vabadus hea asi aga mitte selline miss meije elame praegu!
l
lubage kahelda/ 1. märts 2017 13:25
Ja ükski ekspert ega analüütik "ei taipa", et Kreeka EI KAVATSEGI iial midagi tagasi maksta, ammugi sellist poliitikat ajama hakata, nagu brüssel ette kirjutab???
k
Kreeka laenud/ 1. märts 2017 23:29
on ammu tühistatud eu poolt ja eesti loodetud suured kasumid jäävad saamata mida Ligi lubas eestlaste miljoneid tuulde loopides.
k
kle/ 1. märts 2017 12:43
Minul on ka sellest euroliidust täiesti savi, usun, et kui oleksime riik omaette siis elaksime paremini ja kui peaks eestis küsitlus tulema siis kindlalt olen väljumise poolt.
t
tonh/ 1. märts 2017 13:29
no see väljumine on nii kallis, et vaevalt sellist raha eesti riigil oleks kuskilt võtta. Sama eurotsoonist lahkumisega. Kui euro kasutuselevõtt läks maksma sadu miljoneid kroone, siis eurost loobumise hinda ei oska ette kujutadagi. Ennem laguneb kogu liit Eesti ümbert ära ja kaob euro suurtes rikastes riikides. Lõpuks on euro vaid ida-euroopa vaeste riikide raha
j
Jx/ 1. märts 2017 12:11
Kaob palju ametnike,eurotoetusi ja ehk hakkab pensionär ka normaalset pensioni saama.
s
Saad jah!/ 1. märts 2017 13:13
1000 rubla riigilaenuobligatsioonides.

j
Juho/ 1. märts 2017 11:48
EL ei peaks lagunema,aga EL juhtkond peab pöörduma oma näo rahva poole,mitte banaanikõverusi dikteerima.
k
kivi all elad või?/ 1. märts 2017 11:58
ammuilma enam ei dikteeri.
a
aga/ 1. märts 2017 14:42
Viimane üllatus oli kodustehtud suitsusingi keelamine.
u
uraa/ 1. märts 2017 11:38
No peaasi et Eesti seisaks nagu vahva tinasõdur viimase hingetõmbeni euro eest.
u
uraale/ 1. märts 2017 11:56
sina vahetaksid vist kohe nad ruublite vastu ümber.
s
seisamegi!/ 1. märts 2017 11:57
Aga kumb sulle siis rohkem meeldib
euro või rubla?
m
Mulle meeldiks/ 1. märts 2017 12:27
Kullastandardil eesti kroon.
e
euru/ 1. märts 2017 12:39
Mulle meeldiks ka kullastandardil eesti kroon.
m
Mulle ka!/ 1. märts 2017 13:15
Ikka tore oleks kui igal pinsipäival saaks kausitäie kulda!
n
nonii/ 1. märts 2017 11:29
Ja las laguneb, oleme enne hakkama saanud, saame ka ilma eurotsoonita. Mis jutt see on et me ei saa hakkama ilma selleta.
j
Just-/ 1. märts 2017 11:36
meie (orjad) saame ikka hakkama- ainult need "alamakstud" (???) poliitbroilerid hakkavad järjest valjemat käginat tegema (nigu Kreeka praegust)
e
ei tea,/ 1. märts 2017 11:55
kes su puulehti tahaks? Ainult valuutaärikatel oleks pidu.
t
TALONG/ 1. märts 2017 13:16
Mis viga oli, kõik olid võrdsed ja igaüks sai 2 pudelit , suurpered said siis palju rohkem ja ka laste eest. See oleks aus elu
k
KÜSIMUS/ 1. märts 2017 11:17
Küsime, kas on midagi valesti läinud, et vabamüürlaste poolt rajatud EL TAHAB LAGUNEDA
p
Pane tähele/ 1. märts 2017 11:56
Lagunemist pooldavad äärmuslased, keda rahastab Putin.
1
11:56 / Täht on kõrgel.../ 1. märts 2017 12:56
...aga siis on ju õige hullusti, kui pool Euroopat juba Putini juhtida on. Pole sõda vajagi, rahaga ostab kogu Euroopa kokku. Napakate udujutt ehk puhas populism sallijatelt.
t
to küsimus/ 1. märts 2017 13:04
Kõigile ei jätku head elu, seepärast lagunebki, meeletu majanduskriis on tulemas, aga kõik teadjamad vaikivad, sest muusika veel mängib...
m
mahvalda/ 1. märts 2017 11:02
nagu ma juba 4 aastata tagasi ennustasin nii ka läheb - EL laguneb
veriseks läheb Prantsusmaal, sest heaga ei taheta tagasi minna, kõrgemad teevad koostööd kurjategijatega ja neist veelgi kõrgemad on nii lootusetult irdunud tegelikust elust, et samastuvad juba vaimuhaigetega ning nende hulgas hakkab omavaheline suurem kisklemine, ka meie ladvikus pole erilist mõistusega hiilgamist ja seepärast lähevad asjad veidi teisiti, kuid kuna üsna paljud on liitunud Eesti heaks Roosipärja lugemisega siis on meie kõige kõrgemalt maha kandmise plaan hetkeks peatunud, oleneb kas enamik inimesi läheb kaasa hea ja moraalsusega või hoopis ahnusest kurjusega
a
arvestades/ 1. märts 2017 10:43
Kuidas ja mis ulme summasi on pagulaspoliitika peale põletatud, oleks seda saanud mõistlikult töötavate inimeste ja põllumeeste toetamiseks EUs laiali jagada ja riike nii elavndada.
a
Au Sulle kallis Euroopa Liit!/ 1. märts 2017 10:40
Euroopa Liidu ideed elavad ja võidavad, Euroopa Liit on avatud kõigile, sest ainult koos oleme tugevad, ainult koos hävitame natsionalistliku kurjuse, tallame jalge alla isekuse! Ainult koos saame luua uue, rahvustest, natsionalismist, ksenofoobiast ja homofoobiast vaba, tõelise demokraatia! Elagu Euroopa Liit, elagu internatsionalism!
l
1. märts 2017 10:49
las rohud sul võtmata ?!
P
10:40 / partei loosungid/ 1. märts 2017 13:04
Pane nüüd siia sinu tegelik mällu sööbinud sõnastik, tead küll missugusest ajast, oleksid ehk ausam.Valetada pole ilus , ikka nõukogude rahvaste ühtne pere ja solidaarsus, edasi leninlikul kursil!
t
to: 10:40/partei loosungid/ 1. märts 2017 13:39
Tubli, ära tabasid, just selle need loosungid ja hüüdlaused vihjasid, "vanad vildid uues kastmes"
e
euru/ 1. märts 2017 13:04
E - liidu partorg oma täies hiilguses.
k
Kreekas on tõepoolest hull olukord/ 1. märts 2017 10:23
Sealne kesmine pension on langenud juba kolmekordseks Eesti pensionist!

a
arvamus/ 1. märts 2017 10:21
mis krd.mure see oleks?!õnn hoopis:lõppeks ära see manjaanariikidele raha lõugade vahele viskamine.väike eesti maksab nii et silm punnis kreeka odüsseuste 800 euriseid pensione kinni,omad vanurid kügelevad 300 euriku peal.
s
samas/ 1. märts 2017 10:51
.... saab eesti ka EU poolt miljardites toetust, nii et netos on Eesti omadega ikkagi kasumis... aga mis EU'sse puutub, siis on see kasvanud küll jubedaks bürokraatiamasinaks ja vajab suuremat sorti loputamist, vöi raputamist, vöi midagi..
p
1. märts 2017 11:43
paari aasta pärast lõppevad eestil toetused ära,et sa teaksid.
j
ja siis/ 1. märts 2017 11:59
selgub tõeline Eesti olukord.
o
............/ 1. märts 2017 10:20
ongi tulemus kohale juudnut korumperitut pätit ei oska midagi teha kui põhja panna terve süstemi,seakari euroliidu kamp
m
meid tõmmati ju/ 1. märts 2017 09:58
püramiidskeemi ja kõik olid poolt.Isegi antud laenu intressid viime kreekasse tagasi mis on rahanduslik nonsens,mida tehakse iga aasta nagu meil ajaks raha üle ääre.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ligi-eesti-kannab-kreekale-intressitulu-tagasi-viie-miljoni-ula...
s
1. märts 2017 09:33
See liit peabki lagunema, sest midagi head sealt küll ei tule
h
hoian pöialt, et / 1. märts 2017 09:27
kiirelt laguneks. Päästaks veel eesti rahva mustast hävingust.
j
Julie/ 1. märts 2017 09:45
Esimene lagunemine on siis ,kui tuleb uus raha (eesti kroon) taastada aga mida ei ole , kui kõik see raha hävitati. Ei tea,kas peale Soome veel mõni riik säilitas oma rahad ?! Ise olen mõelnud ,et Baltiriigid oleks võinud siiski koos olla aga mitte sinna supi sisse oma kulpi pidanud viskama. Nüüd on tulemus käes . Tõenäoliselt lõpeb see lagunemine üleüldise maailma sõjaga ,sest neid lagunemisi ja sõdu on tervel maakeral. Kõik see EL alguse tekkimine , oli juba hoiatuseks ja eriti meile, kes me oleme juba "liidus" olnud ja sealt ennast välja rabelenud vabadusse. Igatahes kõik see jama ei lõpe hästi.
p
pöial / 1. märts 2017 11:59
eesti on põhjas, ajud välja voolanud ja idanaaber ootab millal rumal eestlane oma konnatiiki hulpima jääb. suur vene ulatab käekese. tobu oled.
m
moded / 1. märts 2017 09:24
palun kirjutage mis sõnad on keelatud , roppused tean aga muud
m
moded/ 1. märts 2017 19:28
Ei kannata tõde, ropendada võid palju tahad.
i
Indrek2/ 1. märts 2017 09:18
Kui need "päästjad" saaksid siis kestaks see kreeka "päästmine" veel 70 aastat... selle käigus kanditakse maksumaksja taskutest sadu miljardeid "õigete" taskutesse.
eu kaputt/ 1. märts 2017 09:16
tervet aasiat ja aafrikat ei suuda euroopa üleval pidada ja sinna lähevad rahad , aga ajupestud tolerandid ei mõista seda

k
Karutapja/ 1. märts 2017 09:07
Kreeka tuleb eurotsoonist välja arvata ja siis saab hakata ülejäänud organism tervenema - meditsiin teab, et vähkkasvaja füüsiline eemaldamine õigel ajal on kõige parem lahendus.
m
mina/ 1. märts 2017 09:20
määraks selle juhtumi puhul keemiaravi.
s
Skeptik/ 1. märts 2017 11:43
Mitte Kreeka, vaid Brüssel tuleks EU-st välja arvata.
e
Eesti saab teha ajalugu/ 1. märts 2017 09:04
ja meie eesistumise ajal E.Liit pidulikult laiali saata,sest mäletame me ju veel seda kui rõõmsad me olime,kui 1991 N.Liit laiali saadeti.
v
VÄGA ÕIGE ETTEPANEK!/ 1. märts 2017 14:52
k
konsa/ 1. märts 2017 09:01
MURE KASVAB: eurotsooni ähvardab taas lagunemine
.-.-.-
see on asjade loomulik kulg, sinna kuhu MARKSISTID küüned sisse löövad, ootab paratamatu kaos ja hukk.
inimkonna 100 AASTANE kogemus
k
kreeka tõmbeb mõnuga viimast/ 1. märts 2017 08:51
ja peab peenikest naeru eu soodade üle.
t
taat/ 1. märts 2017 09:56
ei päästeta Kreekat vaid panku kes Kreekale laenu andnud,
k
kreeka tõmbab mõnuga viimast/ 1. märts 2017 08:50
ja laseb peenikest naeru, eu lollidele.
v
Väga/ 1. märts 2017 08:47
hea kui laiali läheb see tsirkus
p
puhas jama/ 1. märts 2017 08:32
Euroliit on täna tugevam kui varem ja meie eesistumisel tagame kõigile õitsengu ja heaolu.
See , et probleemseteks riikideks on peale Kreeka ka Itaaliat, Portugali, Sloveeniat, Küprost ja Lätit on puhtakujuline muinasjutt.
v
Võts/ 1. märts 2017 08:51
See EL on nagu S M S l a e n...
a
Andres/ 1. märts 2017 08:51
Ja kui Kreeka tahab lahkuda, siis ainult koos euroopa parima rahandusministri Jürgen Ligiga, ainult üle tema laiba.
j
jürgen pigi/ 1. märts 2017 08:28
Tohmanid ei jaga midagi, Kreekale laenamine on ülikasulik investeering.

E
!!!/ 1. märts 2017 08:14
Ei saa lõputult toetada ning poputada. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Paaridistsiiplineerimatu ja isepäise raiskajast liikme väljaheitmine oleks profülaktikaks ka teistele. Hoiatavaks eeskujuks, mis võib laristajaga juhtuda. Vahest see siiski veidi distsiplineerib.
b
Brunn/ 1. märts 2017 08:11
Jään väga lootma et mõraneb.
a
AHNUS AJAB UPAKILE/ 1. märts 2017 08:10
ise näeme, kuidas Kallased, Ansip, Rõivas meie heaolu lihtsalt maha on müünud. Vasutasuks saavad nemad kuni surmani ligi 4000 EUR suurused igakuised pensionihüvitise ,aga rahva silmi ja kõrvu sellega ei sule ! Need ahned ja allatud istuvad seal ainult oma ISIKLIKU heaolu nimel ja see ongi põhjus, mis rahas on uuesti laulma hakanud "Mõisad põlevad, saksad surevad, mets ja maa saavad meitele !"
h
Hetk/ 1. märts 2017 08:07
Rõõm lugeda. Loodan, et EL lagunemine ei võta enam palju aega. Kaua suurriigid elavad väikeste arvel? Iga riik peab olema iseseisev, mitte suurriikide sõnakuulekas käsutäitja, kes unustab oma rahva õigused ja vajadused.
s
Sass/ 1. märts 2017 08:04
See on teada fakt kõik need seitse aastat :" Paraku on see raha suuresti kadunud kui musta auku ja Kreeka hädad püsivad. Suur osa laenumiljarditest läks tegelikult riigist mööda ja nendega päästeti talle laenusid andnud Saksamaa ja Prantsusmaa pankasid."
Selle teadmise taustal ette võtta RB - projekt on lausa kuritegelik!
r
RS/ 1. märts 2017 07:59
Annaks taevas,et see juhtuks hästi kiiresti. Jääks palju uusi sigadusi tegemata.
e
EL kavatseb panna endale punkti, kuid loodab ikka kapikka lauset. / 1. märts 2017 10:08
Juba troojalased teadsid, et kreeklasi ei tasu uskuda ja nii ka oli. Selline eurooplaste kloonimine aafriklastega ei kestagi igavesti.
u
UUgametsa/ 1. märts 2017 07:58
Teemast mööda veits,aga nädalavahetusel Lätist läbisõites ,bentsujaamast väikse kohvi võtes jäi kõrvu ,kui läti kohalik venelane kanaburgeri võttis mis maksis 1 eur ja ütles et kuradima kallis ,ei tea palju nad palka saavad et 1 eurist burksi kalliks pidas.
k
Korruptsioon/ Bürokraatia/ 1. märts 2017 07:46
...siis juba mõraneb???
Brüssel on hullem pesa kui endise ,N.,Liit,, !

p
Põrguvürst/ 1. märts 2017 07:40
igati tore uudis,et see kuritegevust pooldav liit laguneb--parim uudis aegade jooksul--
g
G/ 1. märts 2017 07:37
See on suurim rõõmusõnum minu kõrvale-silmale ja kurvastavad VAID europehmo.
s
saksa plaanides./ 1. märts 2017 07:34
See suur liit saab , vaid ühel juhul püsima jääda, sarnaselt nagu aadu suure musta pläraka joonistas.
g
G/ 1. märts 2017 07:28
Vaatan suure imestusega siiani kuidas euroalal rahadega toimetatakse ja lihtrahvast maa alla tallatakse. Tundub võimatuna, aga kahjuks reaalsus. Inimesi enam võimule ei lasta ja ka normaalseid euroliidust välja.
m
Must auk/ 1. märts 2017 07:26
Kolmat põlve kommunist Ansip ikka kiitis kui kasulik on EEstil Kreekale raha andmine. Et see on tohutult kasulik investeering. Kuhu see rahva raha kadus ja MILLAL EESTI RAHVAS SELLE RAHA TAGASI SAAB KUI ÜLDSEGI SAAB. Kas Ansip maksab siis RAHVA RAHA ISE TAGASI, sest tema oli see rahva rahaga laristaja.
g
G/ 1. märts 2017 07:40
See on tõsi, et oleme rohkem saanud kui andnud, kuid selles kolhoosis on kadunud ka inimlikkus. Saagam hoopis inimesteks tagasi ja hakkame elama reaalses maailmas jälle.
a
1. märts 2017 09:11
ansipi viimasest intervjuust jäi meelde, et Eestil on ÕITSEV majandus. millises mullis see inimene küll elab? kas Brüsseli palk sulgeb silmad ja kõrvad?
p
1. märts 2017 19:38
politruk jääb politrukiks.
m
1. märts 2017 07:25
Mida nüüd teha? Kuidas edasi elada?
s
1. märts 2017 07:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
Siil/ 1. märts 2017 11:55
k
külamees/ 1. märts 2017 07:19
kui euroliitu juhivad junkerid ja merkelid ja kui piir ei pea, siis ta peabki lagunema !

n
1. märts 2017 06:40
No karta on et alla mäge lähevad veel paljud riigid
j
Jumal tänatud./ 1. märts 2017 06:27
p
põmm/ 1. märts 2017 06:37
Viimased euroliidus olijad saavad olema Saksamaa Eestiga.
l
Lastetud/ 1. märts 2017 14:58
ei peaks juhikohal olema,nende tulevik lõpeb nende endi surmaga ning muu neid ei huvita!
m
Mis / 1. märts 2017 05:26
ajast saastast vabanemine mure on ?!
e
Eesti eest!/ 1. märts 2017 14:59